Україна і спецкомітет кредиторів, який представляє власників майже 20% єврооблігацій обмінялися пропозиціями щодо реструктуризації, однак не змогли досягти угоди. Про це йдеться у повідомленні Міністерства фінансів на Лондонській біржі, передає Інтерфакс-Україна.
Повідомив Цензор.
Переговори тривали з 3 до 14 червня. Зазначається, що угоди не вдалося досягти, зокрема й через неприйнятність запропонованих комерційними кредиторами умов для МВФ і Групи офіційних кредиторів України.
“Пропозицію… було доведено до відома співробітників МВФ, які попередньо оцінили її як таку, що не відповідає цільовим показникам DSA (Debt Sustainability Analysis) МВФ. Про це також повідомили в секретаріаті Групи кредиторів України, який підтвердив, що будь-які грошові потоки впродовж періоду дії програми МВФ мають залишатися символічними”, – ідеться в повідомленні Мінфіну.
Коментуючи це повідомлення, міністр фінансів Сергій Марченко назвав запропоновані кредиторам умови реструктуризації конструктивними та прийнятними для всіх сторін.
“Нашу пропозицію підтримують МВФ та офіційні кредитори. Я знаю, що ми просимо приватних кредиторів докласти значних зусиль з їхнього боку, але без реструктуризації Україна не зможе достатньо профінансувати нашу оборону і розпочати програму відновлення та реконструкції”, – заявив очільник Мінфіну.
Він зауважив, що термін відстрочки платежів за єврооблігаціями України спливає 1 серпня, тому необхідно спонукати власників єврооблігацій до продовження конструктивних переговорів.
“Їхні пропозиції мають відображати більш значне зменшення боргу відповідно до параметрів МВФ і поточної макрофінансової ситуації в Україні. Ми продовжимо продуктивні переговори з інвесторами задля врегулювання всіх наявних розбіжностей. Ми впевнені, що угоду про реструктуризацію може бути досягнуто в найближчі тижні до закінчення діючої відстрочки платежів”, – додав Марченко.
Які умови реструктуризації боргу пропонувала Україна?
У Мінфіні уточнили, що пропозиція України полягає в обміні всіх тринадцяти серій єврооблігацій:
- або на серію інструментів з фіксованим доходом (прості облігації) та державні деривативні інструменти (варіант 1);
- або на серію простих облігацій (варіант 2).
Пропонувалося, що деривативні інструменти з варіанта 1 буде конвертовано у прості облігації з фіксованою дохідністю у 2027 році, номінальна вартість яких залежатиме від показників податкових надходжень України та досягнення показників зростання ВВП згідно з базовим прогнозом МВФ.
Обидва варіанти у пропозиції реструктуризації боргу України передбачають номінальне зниження боргу від 25% до 60% залежно від темпів відновлення країни протягом періоду дії Програми МВФ.
Як повідомлялося, Україна 10 серпня 2022 року одержала згоду власників 13 випусків її єврооблігацій на загальну суму, еквівалентну $22,6 млрд, а також двох випусків єврооблігацій під держгарантії приблизно на $1,5 млрд, на відтермінування виплат відсотків і основної суми боргу за ними на 24 місяці.
Тоді реструктуризація не передбачала списання боргу.