Не завжди висока зарплата керівника – це запорука високих зарплат у працівників підприємства. Така ситуація простежується і в закладах охорони здоров’я Львова.
Національна служба здоров’я України у відповідь на інформаційний запит “Еспресо.Захід” надало інформацію про середньомісячну заробітну плату штатних працівників найбільших медичних закладів Львова за 2023 рік.
“Середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника в місяць складається з фонду оплати праці штатних працівників, поділеного на середньооблікову кількість штатних працівників та на кількість місяців у звітному періоді”, – пояснюють у Національній службі здоров’я України і додають, що ці дані також включать премії й інші надбавки.
Тож, проаналізувавши дані, ми розподілили лікарні за трьома категоріями: найбільші зарплати керівників, лікарів та медсестер.
ТОП-10 найбільших зарплат керівників
Фото: інфографіка Еспресо.Захід
Перше місце у цьому списку займає найбільше медоб’єднання Львівщини – Львівське територіальне медичне об’єднання “Багатопрофільна клінічна лікарня інтенсивних методів лікування та швидкої медичної допомоги”, або Перше ТМО Львова. У цій медичній установі в середньому керівники отримують майже 121 тис. грн кожного місяця.
Друге місце у списку за Львівським онкологічним регіональним лікувально-діагностичним центром – 65,5 тис. грн.
Бронза належить Львівському обласному клінічному перинатальному центру – 59,3 тис. грн.
Четверте місце у списку займає Львівська обласна клінічна лікарня – 55, 2 тис. грн.
П’ятими є керівники Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні. Вони отримують майже 54,5 тис. грн
Шосте місце у списку займає Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф – 52 тис. грн.
Сьоме місце у Львівського територіального медичного об’єднання “Клінічна лікарня планового лікування, реабілітації та паліативної допомоги”, тобто Друге ТМО Львова. Керівники цього медичного об’єднання в середньому отримують 44,5 тис. грн за місяць.
На восьмій сходинці – Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр – майже 41 тис. грн. Відзначимо, що цей медзаклад з осені 2023 року у стані ліквідації і з’єднання в одну лікарню з Клінічним центром дитячої медицини.
Дев’ята сходинка за Львівським клінічним територіальним медичним об’єднанням акушерства та гінекології, або Третє ТМО Львова – 35 тис. грн. Це медоб’єднання з травня 2023 року також в стані ліквідації через низькі спроможності по заробітку коштів.
Десяте місце – Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня – майже 34 тис. грн.
ТОП-10 найбільших зарплат лікарів
Фото: інфографіка Еспресо.Захід
Щодо лікарів, то найкращий середній показник зарплат має Львівський онкологічний регіональний лікувально-діагностичний центр. Згідно даних, лікарі в цьому закладі в середньому щомісяця отримують 36 тис. грн.
Друге місце займає Львівський обласний клінічний перинатальний центр – 29, 5 тис. грн.
Третя позиція – Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф – 26,5 тис. грн.
Четверта сходинка за Західноукраїнським спеціалізованим дитячим медичним центром (що у стані ліквідації). Середні щомісячні зарплати лікарів в цього медзакладу – 25 тис. грн.
П’яте місце у списку – Львівський регіональний фтизіопульмонологічний клінічний лікувально-діагностичний центр. Щомісяця лікарі отримують близько 23,5 тис. грн.
Шоста позиція у Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні – майже 23 тис. грн
Сьоме місце – Перше ТМО Львова. Середній показник заробітку лікарів – 22,5 тис. грн.
Восьма сходинка за Другим ТМО Львова – 21,5 тис. грн.
Дев’яте місце – Львівський обласний клінічний лікувально-діагностичний кардіологічний центр. Лікарі тут в середньому заробляють 20 тис. грн.
Фінальна десята сходинка за Третім ТМО Львова (що у процесі ліквідації) – 19,5 тис. грн.
ТОП-10 найбільших зарплат середнього медичного персоналу (медсестри та медбрати)
Фото: інфографіка Еспресо.Захід
Перше місце у цьому списку займає Львівський онкологічний регіональний лікувально-діагностичний центр. Медсестри й медбрати в цьому закладі в середньому щомісяця отримують 24 тис. грн.
Друге місце – Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф – 20 тис. грн.
На третій позиції – Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр (який у стані ліквідації). В цьому закладі середній медичний персонал щомісяця отримує близько 19 тис. грн.
Четверте місце займає Львівський обласний клінічний перинатальний центр. Показник цього закладу – 17,5 тис. грн.
П’ята позиція – Перше ТМО Львова – 17,1 тис. грн.
Шосте місце – Львівський регіональний фтизіопульмонологічний клінічно лікувально-діагностичний центр. В цьому закладі медсестри й медбрати в середньому щомісяця отримують майже 17 тис. грн.
Сьома сходинка за Львівською обласною клінічною лікарнею – 16,3 тис. грн.
Восьме місце у Львівського обласного клінічного лікувально-діагностичного кардіологічного центру – 16, 2 тис. грн.
На дев’ятому місці – Друге ТМО Львова – 15,9 тис. грн.
На десятій сходинці – Львівська обласна інфекційна клінічна лікарня – 14,8 тис. грн.
В кого найкраще середнє відношення зарплат
Отже, підсумовуючи можна зробити висновок, що найкраще відношення зарплат у всіх трьох категоріях має Львівський онкологічний регіональний лікувально-діагностичний центр. Зарплати керівників на другому місці, при тому, що зарплати лікарів та середнього медичного персоналу – на першому.
Другим у списку можна назвати Львівський обласний клінічний перинатальний центр. Адже зарплати керівників на третій позиції, лікарів – на другій, а медсестер й медбратів – на четвертому місці.
Перше ТМО Львова при найкращій позиції зарплати керівників, має всього лише сьоме місце за зарплатами лікарів, та п’яте місце за зарплатами медсестер й медбратів. Тому бронзу в цьому рейтингу варто віддати Львівському обласному центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Адже при шостій зарплаті керівників, третя в списку зарплата лікарів, та друга – в середнього медичного персоналу.
Львівська обласна клінічна лікарня та Львівська обласна інфекційна клінічна лікарня, маючи зарплати керівників на рівні топ-5 медичних закладів Львова, не потрапляють в аналогічні списки по зарплатах лікарів та медичного персоналу (від 6 по 10 сходинки). Натомість Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр (який у стані ліквідації і приєднання до Клінічного центру дитячої медицини) та Львівський регіональний фтизіопульмонологічний клінічно лікувально-діагностичний центр, не маючи високих зарплат керівників, все ж мають високі зарплати лікарів та середнього медичного персоналу. Також варто згадати і про Друге ТМО Львова, яке хоч у хвості трьох рейтингів, але має стабільні показники: 7-ма зарплата керівників, 8-ма – лікарів та 9-та – у медсестер.