У селі Міженець, що у Самбірському районі, завершили будівництво каналізаційно-очисних споруд, яке тривало понад 3 роки. Основна мета проєкту — забезпечити очищення стічних вод до рівня, що відповідає гранично допустимим нормам.
Повідомила пресслужба Львівської ОВА.
На території очисних споруд збудували приймальну та розподільчу камери, установку повної біологічної очистки стічних вод продуктивністю 45 м3/добу, контактні резервуари та насосну станцію, відреконструювали мулові майданчики та адміністративно-виробничий корпус.
Завдяки цьому проєкту 150 житлових будинків, де мешкають понад 350 людей, отримали якісне водовідведення. Це стосується також трьох комунальних установ, через які проведені нові очисні споруди: школа, дитячий садок та хоспіс.
«Наважитись розпочати будь-якого роду будівництво складно, адже це потребує значних фінансових ресурсів та часу. Але, якщо мати чітку мету, як це зробила Добромильська громада, то результат на 100% буде виправданий. Відтепер більше ніж 350 жителів громади будуть мати якісне водовідведення. Так само як місцева школа та садочок. З боку ОВА, коштом обласного бюджету ми готові долучатись до схожих корисних ідей. Ви є прикладом, адже складно назвати іншу громаду, де за 5 років відреставрували очисні споруди в двох населених пунктах», – зауважила заступниця голови Львівської ОДА Христина Замула.
Загальна кошторисна вартість проєкту становить 10,7 мільйона гривень. Будівельні роботи виконували коштом обласного фонду охорони навколишнього природного середовища та співфінансування з місцевого бюджету в межах співпраці Львівської ОВА та Добромильської громади.
Особливе значення цей проєкт має для річки Вирва, яка є притокою транскордонної річки Сян, адже відтепер зупинився скид у неї неочищених стічних вод.