Президент Володимир Зеленський обговорив на спеціальній нараді питання щодо створення за необхідності військових комендатур на території Курської області рф, яку беруть під контроль Сили оборони України.
Повідомила Українська правда з посиланням на главу держави в соцмережах, омбудсмана Дмитро Лубінець, віцепрем’єрку Ірина Верещук.
“Нарада щодо ситуації в Курській області. Обговорили ключові питання. Безпека, гуманітарна допомога, створення за необхідності військових комендатур.
Україна захищає себе та життя своїх людей у прикордонних громадах і здійснює активні дії на російській території”, – повідомив Володимир Зеленський.
Зеленський наголосив, що українські сили суворо дотримуються вимог міжнародних конвенцій і міжнародного гуманітарного права.
Як свідчить оприлюднене відео, на нараді у президента були присутні голова ОП Андрій Єрмак, очільник МВС Ігор Клименко, прем’єр-міністр Денис Шмигаль, віцепрем’єрка-міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук, омбудсман Дмитро Лубінець та головком Олександр Сирський (відеозв’язком).
Омбудсман Дмитро Лубінець у своєму пості в соцмережах додав, що в реалізації свого права на самооборону, відповідно до статті 51 Статуту ООН, Україна має право не лише захищатися, а й повинна дотримуватися усіх міжнародних конвенцій та вимог міжнародного гуманітарного права.
Тож українські військові у цілях самооборони сформували “буферну (санітарну) зону” на території Курської області.
За словами Лубінця, також на нараді обговорили питання доступу представників МКЧХ, ООН та інших неупереджених міжнародних організацій у здійсненні гуманітарних заходів. У “буферній зоні” повинно забезпечуватися постачання продовольства, медикаментів та інших необхідних цивільному населенню предметів, наголосив уповноважений з прав людини.
Верещук своєю чергою наголосила, що цивільні росіяни у межах зазначеної зони перебувають під захистом міжнародного гуманітарного права, якого Україна повністю дотримується.
Тому силами українських військових планується:
1. Проведення гуманітарних операцій з метою підтримки цивільних осіб у межах зазначеної зони.
2. Відкриття гуманітарних коридорів для евакуації цивільних осіб: як у бік Росії, так і в бік України.
3. Допуск міжнародних гуманітарних організацій в зазначену зону з метою гуманітарного реагування, а також моніторингу гуманітарної ситуації.
Наразі проводиться відповідна підготовка та консультації, додала віцепрем’єрка.