Про це повідомили народні депутати Ярослав Железняк та Ірина Геращенко.
Передає Громадське.
За відповідний законопроєкт №12039 проголосували 263 народні депутати.
Він вводить нову статтю, яка дозволяє у разі співпраці зі слідством через викриття співучасників та відшкодування шкоди призначати менший строк ув’язнення. При цьому суд зможе визначити як додаткове покарання штраф:
- за нетяжкі злочини — від 20 тисяч до 120 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
- за тяжкі злочини — від 120 тисяч до 6 мільйонів НМДГ;
- за особливо тяжкі злочини — від 270 тисяч до 12 мільйонів НМДГ.
Також суд зможе в таких випадках конфіскувати майно фігуранта, якщо цей вид покарання буде узгоджено. Цей інструмент не можна буде застосовувати до організаторів схем, за винятком, якщо той викриє іншого організатора.
Як зазначають депутати, схвалений текст підтримали САП та НАБУ, також він відповідає міжнародним зобовʼязанням України.
Що передувало?
Цей законопроєкт зареєстрували після скандалу із законопроєктом № 11340, який вважали таким, що дає змогу корупціонерам «відкупитися» за свій злочин. Україна мала ухвалити новий законопроєкт про угоду зі слідством ще у третьому кварталі 2024 року, але документ пройшов перше читання лише 9 жовтня.
Міністерство закордонних справ України попередило, що Київ ризикує не отримати цьогоріч 4 мільярди євро допомоги від Європейського Союзу через те, що порушив обіцяний термін ухвалення законопроєкту.
У ЄС повідомили: якщо Україна не завершить усі внутрішні процедури до кінця жовтня, виплату 4 мільярдів євро допомоги перенесуть на наступний рік (подальше відтермінування залежатиме від набуття чинності законом).
Тобто для отримання фінансування цього року Україна має терміново схвалити закон і переконатися, що він набуде чинності до кінця місяця, 31 жовтня. Народні депутати після ухвалення закон просять президента Володимира Зеленського терміново підписати його.
Окрім того, МЗС попереджало, що провал термінів із законом також загрожує остаточному рішенню про виділення 35 млрд євро кредиту від ЄС, бо деякі країни використають це як аргумент, що Україна не виконує свої зобов’язання.