У Львівській ОВА презентували інвестиційний паспорт Шептицького вугільного мікрорегіону. Він містить інформацію про ключові галузі та інфраструктурні переваги району. Документ розробили за підтримки німецького товариства GIZ.
Повідомило Суспільне з посиланням на брифінг т.в.о. директора департаменту економічної політики Львівської ОДА Ореста Гриніва.
“Це дуже важливо для залучення інвесторів для створення нових робочих місць, для чіткого розуміння, який потенціал має цей мікрорегіон. Паспорт має ключову інформацію щодо промисловості, інфраструктури. Наприклад, сюди входять сім територіальних громад, площею понад 3000 кв. км. Там є один пункт пропуску, зареєстровано два індустріальних парки”, — каже Орест Гринів.
За його словами, Шептицький район орієнтується на зелену трансформацію у зв’язку з майбутнім плановим закриттям вугільних шахт. Відтак, у громаді планують розвивати інші види діяльності, які не мають вуглецевого сліду.
“Індустріальний парк “Червоноград” передбачає сміттєпереробний завод, підприємства альтернативної енергетики, сонячні електростанції. Можна також розвивати як зелений, так й індустріальний туризм за прикладом Польщі. У Сілезькому воєводстві також закривалися шахти. І вони провели ревіталізацію, тож зараз там є музеї, виставкові центри на базі колишніх шахт”, – пояснив т.в.о. директора департаменту економічної політики.
Згідно з інвестиційним паспортом, сьогодні найбільше податків надходить від підприємств добувної та переробної промисловості й розроблення кар’єрів. Далі — сільське, лісове та рибне господарство, гуртова та роздрібна торгівля й ремонт автомобілів.
Також наразі розробляють два проєкти вітрової енергетики та проєкт малої гідроенергетики. Трансформацію регіону мають провести до 2030 року.