Сторона захисту заявляла, що підозра Шуфричу не обґрунтована і немає доказової бази. Адвокати просили застосувати запобіжний захід, не повʼязаний з триманням під вартою.
“Він 14 місяців в СІЗО, без обвинувального рішення. Більше користі від нього було в парламенті. Він має низку захворювань, як і його батько. Є підстави переглянути рішення, будь-який запобіжний, щоб виконувати свої рішення”, — сказав адвокат.
Також 14 листопада в Шевченківському суді розглядали запобіжний захід для колишнього помічника Шуфрича, Вʼячеслава Черепані. Він просив у суду цілодобовий домашній арешт.
“Я хочу встановити свою невинуватість і вернути майно, яке ви забрали”, — сказав Черепані.
Прокурор заперечив: “Підозра обґрунтована, ризики не зменшились. Тому запобіжний захід тримання під вартою варто продовжувати”.
3 вересня в Офісі генпрокурора повідомили, що прокурори ОГПУ скерували до суду обвинувальний акт стосовно народного депутата України IX скликання від забороненої партії ОПЗЖ Нестора Шуфрича і його експомічника В’ячеслава Черепані.
Їх звинувачують у ч. 3 ст. 110-2 Кримінального кодексу України — фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни та повалення конституційного ладу, захоплення державної влади, зміни меж території і державного кордону України.
Крім цього, депутатові Шуфричу інкримінують державну зраду (ч. 1 ст. 111 КК України).
За даними слідства, обвинувачені разом з іншими довіреними депутату особами після тимчасової окупації Криму забезпечили реєстрацію нерухомості — будинку і земельної ділянки в смт Сімеїз за законами рф. Це майно нардеп придбав у 2013 році через підконтрольне підприємство та довірених осіб.
У 2016 році для охорони майна обвинувачені організували укладення договору охорони з незаконним воєнізованим формуванням – “ФГУП “Охрана” Росгвардії по Республіці Крим”.
Надалі вони організували передачу та перерахування росгвардії, яка бере участь у війні проти України, понад 648,7 тисячі російських рублів за охорону майна.
Крім того, депутата підозрюють у тому, що він був завербований російською Федеральною службою безпеки (ФСБ) і виконував завдання одного із колишніх заступників секретарів Ради національної безпеки і оборони України (РНБО), який у 2014 році виїхав до Москви.
Шуфрич, як каже слідство, систематично у своїх виступах та інтерв’ю публічно поширював тези держави-агресора і проводив підривну діяльність проти України. Він підтримував ідеї проросійської спрямованості подальшого розвитку України.
Обвинувачені перебувають під вартою. Обидва фігуранти звинувачення відкидають. Шуфрич, зокрема, вважає, що державної зради в його діях немає.
4 вересня Печерський райсуд Києва розпочав підготовче засідання у справі.