На Львівщині викрито злочинну організацію, яка за допомогою фішингових сайтів заволоділа близько 800 тис. грн громадян.
Повідомили у Львівській обласній прокуратурі.
За процесуального керівництва Львівської обласної прокуратури та Галицької окружної прокуратури міста Львова повідомлено про підозру шістьом учасникам злочинної організації у шахрайстві (ч. 5 ст. 190 КК України) та чотирьом із них пособництво у несанкціонованому втручанні в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж (ч. 2 ст. 361 КК України).
Крім цього, одному чоловіку інкримінують створення злочинної організації та керівництво такою (ч. 1 ст. 255 КК України), решті співучасників – участь у злочинній організації (ч. 2 ст. 255 КК України).
За даними слідства, львів’янин, залучивши п’ятьох знайомих, організував шахрайську схему заволодіння коштами громадян. Зокрема, за допомогою так званих фішингових сайтів, які розповсюджувались у месенджері та соцмережі.
Комунікували через створений ними чат у Telegram.
Потерпілим пропонувалось отримати нібито грошову допомогу від держави та відомого благодійного фонду за умови введення особистих даних для авторизації в онлайн-банкінгу користувача.
Проте насправді потерпілі перенаправлялись на фейкові сайти, які імітували сайти офіційних фінансових установ, де вони вносили номери банківських карток, паролі, логіни до своїх облікових записів.
Таким чином отримувався доступ до банківських акаунтів, що давало змогу перераховувати гроші на підконтрольні підозрюваним рахунки. В подальшому за ці кошти купували криптовалюту.
За попередніми підрахунками потерпілим завдано близько 800 тис. грн збитків.
Фігурантів затримано в порядку ст. 208 КПК України.
За результатами обшуків за їх місцем проживання правоохоронцями виявлено та вилучено комп’ютерну техніку, мобільні телефони та інші речові докази. Також арештовано рахунки та автомобіль преміум-класу.
Слідчі дії тривають. Встановлюються всі причетні особи та інші можливі потерпілі.
Досудове розслідування здійснюють слідчі Львівського районного управління №1 Головного управління Нацполіції у Львівській області, оперативний супровід – УПК у Львівській області Департаменту кіберполіції Національної поліції України.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.