Поліцейські затримали організаторів двох злочинних схем. Чернівецькі ділки вимагали від «клієнтів» плату у розмірі 11 000 доларів з однієї особи, а львівські зловмисники оцінювали свої «послуги» у 7000 доларів з кожного.
Повідомив Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України.
Оперативники управління стратегічних розслідувань у Львівській області спільно зі слідчими слідчого управління обласної поліції затримали 38-річну львівʼянку, яка налагодила схему незаконного переправлення осіб призовного віку через державний кордон. Після підбору охочих виїхати фігурантка обіцяла розв’язати питання щодо безперешкодного їх пропуску до країн ЄС. Правоохоронці затримали зловмисницю на території одного з прикордонних пунктів пропуску на території Львівської області.
Протиправну діяльність ще однієї групи осіб припинили працівники управління стратегічних розслідувань в Чернівецькій області та слідчі слідчого управління ГУНП в Чернівецькій області. За 11 000 доларів фігуранти забезпечували супровід чоловіків з інших регіонів до Буковини, гарантували проїзд блокпостів, їх поселення та подальше переправлення до Румунії поза офіційними пунктами пропуску. Організатора схеми незаконного перетину кордону затримали в обласному центрі після отримання «авансу».
Двох причетних водіїв, які відповідали за перевезення охочих перетнути кордон, затримали у селищі на кордоні з Румунією, звідки мав починатися їхній «трансфер» лісом за межі країни. Наразі вирішується питання щодо повідомлення фігурантам про підозру та обрання для них запобіжних заходів.
Окрім учасників угруповання, чернівецькі поліцейські затримали двох чоловіків призовного віку, які планували незаконно перетнути кордон. Щодо обох складені адміністративні протоколи.
Організаторів двох схем затримано в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України. Їм повідомлено про підозру. Залежно від участі дії кваліфіковані за ч. 3 ст. 369 (Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі) та ч. 3 ст. 332 (Незаконне переправлення осіб через державний кордон України) Кримінального кодексу України.
Підозрюваним загрожує до дев’яти років позбавлення волі.
Заходи з викриття протиправної діяльності проводилися за участі працівників 7-го прикордонного Карпатського загону (м. Львів) та ОРВ 31-го прикордонного загону (м. Чернівці) за процесуального керівництва Львівської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону та Чернівецької обласної прокуратури.