Голова комісії фінансів і планування бюджету Львівської міської ради Наталія Шелестак підкреслила, що прийнято один з найскладніших бюджетів міста за останні роки.
За її словами, держава забрала не тільки ПДФО військових і силових структур, а й реверсну дотацію, яка на сьогодні складає 1,9 млрд грн. Залишивши при цьому делеговані повноваження з оплати пільгових перевезень, а це достатньо велика сума, яка може досягти 1 млрд грн та зобов’язання покривати різницю в тарифах – майже 1 млрд грн, – повідомив Інформаційний портал депутатів Львівської міської ради.
«При цьому місто має чітке розуміння, що потрібно, в першу чергу, допомагати фронту. Але ніхто за нас не забезпечить функціонування цілого міста. А це понад 200 освітніх закладів, лікарні, поліклініки, інфраструктура і ЖКГ. Відповідно, на сьогодні вдалось мінімально збалансувати доходи з видатками. Місто віднайшло можливість підтримати вчителів, прийнято нову програму «Вчитель, що надихає», що дасть можливість переможцям цілий рік отримувати додаткові премії до своєї щомісячної зарплати.
Ми залишили всі базові медичні програми, знаходимо можливість залишити програми культури. Звичайно, не в тому обсязі, в якому б хотілось, адже у нас є борги, зобов’язання і кредити попередніх періодів. Тому бюджет розвитку після сплати всіх цих кредитів, які були взяті раніше, буде складати нуль. Проте упродовж року він буде поповнюватись. Але найголовніша річ – ми не зупиняємо програму Супротиву для допомоги війську. Ми змушені добирати кредит 1 млрд грн, тому що в нас програма Супротиву складає 1 млрд грн. Тож ми у будь-якому випадку будемо допомагати військовим без зупинення виплат.
Крім цього, ми залишили всі міські програми, які стосуються військових, підтримки сімей загиблих, це і медичні програми, і ваучери. Що стосується медичних програм, звичайно, ми б хотіли, щоб було їх більше наповнення.
На жаль, на сьогоднішній день це неможливо. Але будемо відшукувати можливості щодо наступних періодів. Маємо критичну ситуацію з дорогами та низкою інших питань. Але живемо одним днем і в разі необхідності з резервного фонду будуть забиратись кошти та покриватись критичні ситуації.
Що стосується в цілому наповнення бюджету, дякую всім платникам податків, що в такий тяжкий час надходження до бюджету не зменшуються. Цього року ми перевиконали план надходжень і це завдяки тому, що львів’яни – платники податків, наповнюють цей бюджет. Тому я вкотре повторюю, що депутати лише призначають стрічки до розподілу, а насправді за кожною гривнею стоїть простий платник податків Львівської громади, за що їм велика подяка», – прокоментувала голова комісії фінансів та планування бюджету Наталія Шелестак.
Додамо, що під час сесії 19 грудня Львівська міська рада проголосувала за бюджет для Львівської громади на 2025 рік. Так, загальний обсяг бюджету Львова на 2025 рік становить 17,7 млрд грн.
Зокрема, розподіл такий:
- на освіту 4,9 млрд гривень,
- на культуру та спорт – 548 млн,
- на охорону здоров’я та соцзахист – понад один млрд,
- на житлово-комунальне господарство – 3,8 млрд,
- на управління – 994 млн,
- резервний фонд складе 250 млн,
- обслуговування боргу – 329 млн.