У Львові, в межах вул. Трускавецької, Княгині Ольги та Кульпарківської, міські депутати погодили зведення кварталу новобудов, де будуть громадські комплекси, льодова арена і багаторівневі паркінги для авто.
Повідомив Еспресо.Захід.
Відповідний детальний план затвердили львівські депутати на пленарному засіданні 31 грудня. “За” проголосувало 44 міські обранці, семеро депутатів не голосували.
Територія, охоплена ДПТ, розташована за кількасот метрів від злітної смуги летовища, неподалік від торгового центру “Вікторія Гарденс”, її площа становить майже 14 га. Зараз на ній функціонує гаражний кооператив, замість якого планують звести багаторівневий паркінг. Частина вулиці зараз є непроїзною і потребує впорядкування.
Окрім громадської забудови (офісів, адмінбудинків та комерції), тут планують звести спортивну арену зі штучним льодом на 400 глядацьких місць. Для будівництва власне льодової арени передбачено 2.8 га.
Раніше на засіданні виконкому Львівської міськради в лютому 2022 року головний архітектор міста Антон Коломєйцев зазначав, що спортивно-розважальний комплекс льодової арени матиме подовгастий вигляд, а тому “за своїми характеристиками дуже добре лягає на цей план”. Будівництво заплановане на державній землі, а будувати льодову арену мали за державні кошти. Чиновники анонсували початок робіт у 2022 році. Але оскільки таке рішення виконавчий комітет затвердив за 6 днів до повномасштабного вторгнення, то, відповідно, втілення проєкту довелось відкласти.
20 грудня детальний план розглядали на засіданні архітектурно-містобудівної ради. Проєкт викликав низку зауважень членів ради. Так архітектор Петро Крупа, підтримавши проєкт, зазначив, що в представлених матеріалах немає чіткого відображення території, південніше льодової арени, що зарезервована для житлового будівництва. Також архітектори зазначили, що неподалік є межа Львова та села Сокільники, тому розвиток інфраструктури, на їхню думку, варто узгоджувати із сусідньою громадою, що планує неподалік житлову забудову.
Серед інших зауважень були пропозиції з’ясувати вплив карстових утворень, що є на території ДПТ, сформувати зелені зони та зберегти існуючу там водойму.