Колишній очільник Головного управління внутрішньої безпеки Служби безпеки України Андрій Наумов, який виїхав з України перед початком повномасштабного вторгнення, купив три елітні квартири в Туреччині. Про це йдеться в розслідуванні «Схем».
Повідомило Громадське.
Журналісти покликаються на дані з турецького реєстру нерухомості, які свідчать про те, що у 2022 році Андрій Наумов придбав низку квартир у житловому комплексі Konak Seaside Premium у районі Каргиджак муніципалітету Аланія. Це преміальний ЖК неподалік середземноморського курорту.
Відповідно до оголошень на профільних сайтах нерухомості, зараз у цьому ЖК квартири площею близько 100 метрів продають за ціною від 340 до 460 тисяч євро.
Як свідчать витяги з реєстру, Наумов придбав три житлових приміщення на загальну суму майже 8,5 мільйонів турецьких лір — у перерахунку на українську валюту у 2022 році це було близько 17,5 мільйона гривень.
Площа найбільших апартаментів — 185 квадратних метрів. Відповідно до документів, сума угоди становила майже 3,5 млн турецьких лір — це понад 7 млн гривень за курсом НБУ початку 2022 року. Друга квартира — за 3,1 млн лір (6,5 млн гривень) — трохи менша, 115 квадратів.
Площа найменших апартаментів на третьому поверсі ЖК, якими володіє Андрій Наумов, — 70 квадратних метрів. Їхня вартість, відповідно до документів, — 1,8 млн турецьких лір (3,7 млн гривень).
За даними джерел «Схем», нерухомістю на турецькому узбережжі користується сім’я Наумова, поки він сам у Сербії очікує на остаточне рішення суду у справі за звинуваченням у відмиванні грошей.
Внаслідок суддівського вердикту ексгенерала СБУ можуть видворити з країни — і тоді, не виключено, він може возз’єднатися з родиною у Туреччині.
Андрій Наумов — колишній голова управління внутрішньої безпеки Служби безпеки України, якого називали «правою рукою» ексглави СБУ Івана Баканова.
У квітні 2022 року президент України Володимир Зеленський позбавив його звання бригадного генерала та назвав «зрадником».
За даними «Схем», він виїхав за кордон за лічені години до повномасштабного вторгнення рф в Україну, а правоохоронці проводили в нього обшуки у межах провадження про держзраду.
Колишнього співробітника СБУ затримали в Сербії на початку червня 2022 року за звинуваченням у відмиванні грошей. На суді Наумов заперечував версію слідства та стверджував, що це його особисті гроші.
Україна просила Сербію про екстрадицію Наумова, якого українські слідчі підозрюють у шахрайстві, привласненні майна та зловживанні владою. Але Вищий суд у Ніші відхилив запит Києва про екстрадицію, а Апеляційний суд підтвердив цю постанову. Сам Наумов виступав проти екстрадиції в Україну, стверджуючи, що в такому разі його безпека буде під загрозою.
Зрештою, у грудні 2023 року Наумов вийшов на волю і перебував у Сербії, очікуючи остаточного вироку. Окрім того, сербський суд скасував вирок першої інстанції. Українські слідчі подали Наумова в міжнародний розшук.
Експосадовець стверджує, що дискредитаційну кампанію проти нього в Україні організували заступник голови Офісу президента Олег Татаров та ексзаступник Андрій Смирнов.