У неділю, 2 лютого, Музично-меморіальний музей Соломії Крушельницької у Львові запрошує на відкриття частини оновленої після ремонту експозиції. Тут музей презентує унікальні артефакти про життя співачки: рідкісні фотографії, рукописи та оцифровані матеріали, театральні афіші й рецензії, особисті документи, які розповідають про приватне життя та родину оперної виконавиці. В перший день роботи експозиції події будуть безкоштовними для всіх відвідувачів.
Повідомила пресслужба Львівської міської ради.
Куратор нової експозиції – відомий художник Влодко Костирко. Працюючи над оформленням простору музею, він прагнув максимально відтворити атмосферу будинку Соломії Крушельницької.
Цей проєкт став результатом співпраці всіх відділів музею, зберігачів фондів, зокрема наукових працівників. Усі вони доклали максимум зусиль, щоб подарувати відвідувачам новий досвід занурення у спадщину Соломії Крушельницької та її епохи.
«Музеї Соломії Крушельницької завжди був центром уваги музичного Львова, тут побувало дуже багато гостей свого часу. Проте сьогодні ми пропонуємо поглянути на нього по-новому. Музей чекав на оновлення експозиції вже дуже довго, а команда зробила значну роботу із збереження унікальних артефактів. Нам було дуже важливо запустити активну роботу, яка обʼєднає усі відділи музею, скріпить через велику мету не лише команду музею, а й продемонструє включеність музею у суспільне життя міста. Було прийнято рішення змінити екскурсійний маршрут, тепер він йтиме за годинниковою стрілкою, окрему увагу ми присвятили цінним історичним деталям, наприклад, відреставрували підлоги, зберегли стелі. Під час ремонту музей не зачинявся жодного дня, відбувалися події, концерти, лекції, але водночас ми викристалізували ідею нової експозиції», – каже керівник установи Тарас Демко.
Команда музею запрошує на відкриття оновленої частини експозиції 2 лютого о 16:00, а також на урочистий концерт, який звучатиме о 17:00, у виконанні оперної співачки, солістки Львівської Національної опери Маріанни Цвєтінської. На слухачів чекає прем’єра вокалізу “Соломія” для сопрано і фортепіано, який написав український композитор Олег Безбородько спеціально до відкриття оновленої експозиції музею.
У Музеї Крушельницької тривають косметичні ремонтні роботи, тож скоро новий вигляд та наповнення отримають й інші зали. Роботи були профінансовані за підтримки управління культури Львівської міської ради, із бюджету музею Соломії Крушельницької, а також було залучено додаткові ресурси.
«Велика подяка усій команді музею, експертам та підрядникам, котрі долучились до відновлення та ремонту залів, що дало змогу нам по-новому відкрити для себе цей культурний об’єкт. Будемо ще спільно працювати над покращенням доступності музею для усіх охочих, бо сьогодні цей простір стає особливо цінним та цікавим, завдяки якісним змінам і менеджменту команди», – коментує заступниця міського голови Львова з гуманітарних питань Ірина Кулинич.
Після відкриття музею, він знову відновить роботу для всіх відвідувачів у звичному режимі. Експозиція діятиме щодня, крім вівторка, з 11:00 до 18:00. Вартість вхідного квитка в музей – 50 грн, екскурсії – 50-100 грн, квитки на камерні концерти – від 150 грн.
Докладніше про всі події Музею можна дізнатися на сайті kontramarka.ua або на офіційних сторінках у Facebook та Instagram.
Довідка
Музично-меморіальний музей Соломії Крушельницької у Львові розміщений у колишньому будинку співачки, за адресою: вул. С. Крушельницької, 23. Музей було урочисто відкрито 1 жовтня 1989 року, а як окрема інституція він постав у 1995 році.
Нині музей Соломії Крушельницької у Львові – це унікальний простір, що зберігає пам’ять про видатну українську оперну співачку. Разом із Меморіальним музеєм Станіслава Людкевича він утворює комплексну культурну інституцію. Її з серпня 2024 року очолює Тарас Демко – відомий культурний менеджер, філолог та перекладач.
Щомісяця музей проводить близько 15-20 різнопланових подій, серед яких камерні концерти, лекції, дитячі заходи, майстер-класи, зустрічі з композиторами та виконавцями, сеанси арт терапії, виставки та екскурсії. За останні півроку музей прийняв понад 3000 відвідувачів.