Повного кавалера ордена Богдана Хмельницького Романа Качура на посаду керівника Академії сухопутних військ призначив президент України.
Напередодні представлення Романа Качура керівником Національної академії сухопутних військ ім. Петра Сагайдачного “Еспресо Захід” оглядало його біографію, яка була опублікована в державному застосунку “Армія+”.
Герой України, повний кавалер ордена Богдана Хмельницького Роман Качур народився в Українській РСР у Сумах 1984 року. Саме там він здобув вищу освіту, у 2005 році закінчив навчання в Сумському військовому інституті ракетних військ та артилерії.
Полковник жодного дня не служив у радянській армії, за що у мережі його зараховують до нової генерації українських офіцерів. Активну участь у бойових діях проти Росії Роман Качур бере з 2014 року, обіймавши тоді посаду керівника артилерії “Слобожанської” 81-ї окремої аеромобільної бригади. Останню заснували в жовтні 2014 року, тому полковник, а тоді ще підполковник, був у бригаді майже із самого початку.
81-ша бригада брала участь у таких важливих і визначних боях як оборона Донецького аеропорту в листопаді 2014, 8-місячних безперервних боях у промзоні Авдіївки, сутичках на Світлодарській дузі, а у 2017 році окремий батальйон бригади тримав оборону в Мар’їнці, що під Донецьком. Також цікаво, що в жовтні 2016 року 81-ша бригада виборола перемогу у змаганнях на звання найкращого артилерійського підрозділу.
Саме під час служби у цьому формуванні Роман Качур отримав першу військову відзнаку – орден Богдана Хмельницького III ст., який йому надали у квітні 2016 року за наказом тодішнього президента України Петра Порошенка за “особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі”.
У 81-й аеромобільній бригаді новий керівник Академії сухопутних закінчив служити у 2018 році, вже в березні Качур став командиром 55-ї окремої артилерійської бригади “Запорізька Січ”, яка дислокується в Запоріжжі та перебуває у складі оперативного командування “Схід”.
Під командуванням полковника Романа Качура підрозділи “Запорізької Січі” в повному складі виконували бойові завдання з листопада 2019 року по липень 2020 року. З вересня 2021 року воювала на Донецькому, Волноваському й Маріупольському напрямках Донецької області. З початком повномасштабного вторгнення Росії бригада виконувала завдання щодо стримування наступу російських військ на Донецькому напрямку. Одна з її артилерійських батарей розташовувалася під Маріуполем, а згодом передислокувалась у саме місто, де разом з полком “Азов” та іншими підрозділами Сил оборони України тримали оборону населеного пункту. Водночас із 24 лютого по 6 червня 2022 року один з артилерійських дивізіонів військової частини виконував бойові завдання щодо стримування наступу ворога на території Херсонської та Запорізької областей.
У травні 2022 року за наказом президента України Роману Качуру надали звання Героя України з врученням ордена “Золота Зірка”. Окрім того, в березні та квітні 22-го військовий став повним кавалером ордена Богдана Хмельницького.
Уже в червні того самого року полковник залишив посаду командира 55-ї окремої артилерійської бригади “Запорізька Січ”.
У цей період служби підлеглі називали Романа Качура “богом Артилерії”, а сам він вказував у інтерв’ю Armyinform, що є щасливчиком, адже його хобі поєдналося з професійною діяльністю.
Згідно з публікацією Міністра оборони України Рустема Умєрова, ключовими завданнями полковника на посаді керівника Національної академії сухопутних військ стануть:
• проведення повного аудиту роботи Академії;
• запровадження реформ у військовій освіті;
• підвищення якості підготовки воїнів, офіцерів та сержантів, що є критично важливим для нашого війська.