Нещодавно у мерії Львова вперше провели антиконференцію з допомогою технології відкритого простору, ціллю якої було напрацювати дієві інструменти і алгоритми працевлаштування ветеранів і ветеранок у цивільному житті. Після кількагодинних обговорень у групах учасники напрацювали невеликий посібник, який відтепер є у вільному доступі для всіх працедавців.
Про це повідомила пресслужба Львівської міської ради.
Антиконференція «Як покращити досвід працевлаштування ветеранів та адаптувати середні та великі організації до їх повернення» – це зустріч людей з різних цільових аудиторій, які без обмежень регламенту обговорюють і напрацьовують ідеї спільної теми.
В події взяли участь ветерани/ветеранки, представники бізнесу, ІТ-компаній, громадського сектору, реабілітаційного центру UNBROKEN, центру надання послуг учасникам бойових дій та різних підрозділів Львівської міської ради. Кожен допомагав генерувати спільні ідеї, яким чином покращити процес працевлаштування людей, які пройшли бойові дії. І це все відбувалося максимально вільно, без чітких інструкцій чи регламенту.
Подію організував Офіс з управління персоналом Львівської міської ради спільно з Львівським центром надання послуг учасникам бойових дій разом з агенцією навчання та розвитку MindForce Agency.
«Ветерани і ветеранки, які повертаються з фронту, мають чудесний досвід у командній роботі, лідерстві, швидкості прийняття рішень, тому нам потрібно створювати на робочих місцях такі умови, де вони зможуть проявити всі ці свої сильні сторони. Саме тому ми організували цю антиконференцію, щоб напрацювати, як це робити найефективніше.
Дуже важливо, що ветерани і ветеранки ділились своїм досвідом, бо це власне стало основою наших напрацювань. Також працедавці розповідали, як вони працюють вже в цьому напрямку, з якими труднощами зіштовхуватись, які практики у них були дієвими, а які навпаки – потрібно відкинути. А ще в нами була представниця одного з університетів Львова, з якою ми спільно напрацювали ідею створення навчальної дисципліни про комунікацію з ветеранами. Ця ідея дуже сподобалась всім учасникам, всі погодились, що таке треба впроваджувати», – розповіла Наталія Рудкевич, начальниця управління з підбору і навчання персоналу офісу з управління персоналом Львова.
За підсумками антиконференції вдалося напрацювати ідеї для покращення процесу працевлаштування захисників та захисниць, серед яких: індивідуальний підхід, адаптаційні відпустки, кар’єрні консультації, додаткові навчальні програми, вибудовування середовища стресостійкості в компанії, тощо. Усі ці ідеї зібрали у зручний посібник, який відсьогодні доступний для безкоштовного використання будь-якими організаціями та компаніями.