Екстрена зустріч лідерів Європи у Парижі, яка тривала 3,5 години, стала “повним розчаруванням”. Попри тривалі дискусії, європейські лідери не змогли досягти консенсусу з ключових питань, зокрема щодо відправки військ до України та гарантій безпеки.
Як інформує Цензор.НЕТ, про це пише Politico.
“Лідери не висунули жодних нових спільних ідей, натомість сперечалися про відправку військ в Україну та знову говорили банальності на кшталт допомоги Києву та збільшення витрат на оборону”.
Зокрема, прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що усі розуміють, що такі зустрічі не закінчуються ухваленням рішень.
Основною суперечкою було те, чи вводити війська в Україну, якщо є угода про припинення війни. Президент США Дональд Трамп виключив як відправку американських військ, так і дозвіл Україні приєднатися до НАТО, маючи на увазі, що будь-які зусилля, щоб запобігти повторному нападу росії на Україну, мають докласти європейці.
США також направили європейським союзникам по НАТО анкету з проханням визначити їхні можливості для підтримки мирної угоди, однак консенсусу досягнуто не було.
Франція та Велика Британія підтримали ідею введення миротворчого контингенту, але за умови участі США.
Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер наголосив, що США повинні виступити “оплотом” для стримування росії.
Однак Польща, яка є прифронтовою державою та одним із найближчих союзників України, а також має одну з найбільших армій у Європі, відмовилася від відправки своїх військ.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц підкреслив, що будь-які дебати щодо відправки миротворців є “повністю передчасними” та “дуже недоречними”.
Прем’єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен також зазначила, що перед відправкою військ необхідно прояснити “багато-багато моментів, оскільки йдеться про безпеку наших чоловіків і жінок”.
Нагадаємо, європейські лідери висловили своє застереження до можливої щодо небезпеки припинення бойових дій без укладання мирної угоди.