20 лютого начальник Львівської ОВА Максим Козицький зустрівся з лідерами громад Закарпаття, Чернівців, Тернополя та Волині, які є учасниками«Про лани, мости та зорі» – це пілотний проєкт Української академії лідерства.
Повідомила пресслужба Львівської ОВА.
Говорили про завдання, які стояли перед початком каденції очільника області, що вдалось реалізувати, як реагували на виклики війни, зокрема про релокацію бізнесу, прозорість та подолання корупції, залучення інвестицій.
«Головне завдання, яке я перед собою ставив та ставлю, це – довіра людей до інституцій. Важливо, щоб чиновник, який є в моїй команді, бачив людину, не прохача, не партнера, не бізнесмена, а людину. Це підхід, який мені дуже імпонує.
Якщо брати наш приклад, то ми одразу взялися за брендування адміністрації та зміну людей, зокрема на керівних посадах. Для мене важливо, щоб кожен розумів і мав професійні та індивідуальні цілі на рік, ми обговорюємо з кожним департаментом, що працівники зробили. Ми хочемо змінювати середовище, ми готові бути частиною змін», – розповів Максим Козицький.
У розмові з бізнесом зупинились на питанні релокації та мотивації релокованих підприємств.
«Львівщина першою в Україні розробила обласну програму підтримки бізнесу, зокрема релокованого. Це сприяння у переїзді, створенні робочих місць, оновленні матеріальної бази, виставковій діяльності, навчанні. Так, за період повномасштабного вторгнення до нас релокувались понад дві сотні підприємств.
Сьогодні ми продовжуємо підтримувати бізнес, проте акцент робимо вже на воїнах та їхніх ініціативах», – додав Максим Козицький.
Також поспілкувалися про прозорість влади та бізнесу.
«Ми дуже часто говоримо про прозорість влади: прозорість владних процесів, подолання корупції. Це, справді першочергові речі. З іншої сторони, коли ми говоримо про бізнес, то тут мають працювати ті ж принципи. Коли бізнес буде прозорий і не буде толерувати корупції, це буде величезним стимулом і розвитком громадянського суспільства, яке буде змінювати владу.
Коли люди, які у вас працюють, будуть отримувати білу зарплату, їхні діти без хабаря зможуть піти в садок чи отримати послуги в лікарні, і ви не будете толерувати корупцію чи непрозорість, це буде величезним внеском у позитивні зміни суспільства, держави, влади», – додав очільник області.
Зазначимо, що лідерська програма для громад «Про лани, мости та зорі» – це пілотний проєкт Української академії лідерства для лідерів громад Закарпаття, Чернівців, Тернополя та Волині.
Програма складається з чотирьох освітніх модулів: «Служитель спільно блага» – про турботу й довгострокові цілі (Львів); «Воїн» – як діяти командно й ефективно (Харків); «Дослідник» – де шукати ресурси й нові можливості (Ужгород); «Мандрівник» – роздуми над власною місією (Чернівці).
Навігатором освітньої програми є книга Андрія Зелінського «Семенові зорі» – казки про людину, яка дозріває, формує свій шлях, та, усвідомивши свободу, готова реалізовувати її в дії. Казка віддзеркалює наш спосіб прочитання реальності. Ознака мудрої особистості: не спрощувати реальність, а досліджувати й навчатися від неї.
В розумінні організаторів, Лани – це економіка; Мости – це ЗСУ-Волонтери-Бізнес; Зорі – це робота команди, як вона росте та розвивається, наповнюється новими кадрами.
«На тлі останніх новин маємо щомиті нагадувати собі: у нас є не лише міжнародні союзники, хоч це критично важливо, але й сильна, згуртована спільнота всередині країни. І це – головна опора України. УАЛ, дякую за стійке лідерство у визначальних речах», – резюмував Максим Козицький.