ДБР спільно з СБУ провели обшуки у військовій частині Нацгвардії 4114, яка розташована у Львові. Чотирьом посадовцям військової частини вручили підозри. Йдеться про двох заступників військової частини та двох командирів рот. Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за статтею про перевищення військовою особою службових повноважень.
Про це стало відомо у п’ятницю, 28 березня, з власних джерел LVIV.MEDIA у правоохоронних органах.
Слідчі провели обшуки у військові частині, а також у помешканнях посадовців командирського складу. Йдеться, зокрема, про заступника командира ВЧ 4114 Нацгвардії, 38-річного підполковника Олександра Тимченка, 35-річного заступника командира частини підполковника Назарія Дубова та ще двох командирів рот.
З джерел LVIV.MEDIA відомо, що підозрювані посадовці залучили сімох військовослужбовців-контрактників частини до роботи на станції техобслуговування автомобілів. Допоки військові ремонтували авто на двох СТО у Львові та області, їм нараховувалась зарплата за службу в Нацгвардії, яку забирали підозрювані.
До слова, батько одного з підозрюваних — підполковника Олександра Тимченка, зареєстрований як ФОП у Львові, що займається вантажним автотранспортом. З наших джерел відомо, що вантажівки батька підполковника Тимченка зокрема й ремонтували військовослужбовці.
За даними аналітичної системи YouControl, востаннє Олександр Тимченко подавав декларацію за 2023 рік як військовослужбовець ВЧ 3035 Нацгвардії у Слов’янську. Після цього підполковника Тимченка перевели на службу до Львова.
Ще один заступник командира частини, який отримав підозру у злочині підполковник Назарій Дубов.
За даними Опендатабот, востаннє Назарій Дубов подавав декларацію за 2021 рік як заступник командира частини по роботі з особовим складом 3055 частини Нацгвардії, що розташована у Рівному.
Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за статтею 426-1 (Перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень) ч. 5. Санкція статті передбачає від 8 до 12 років ув’язнення.