Усі отруєння чадним газом цього року у Львові – а їх було 20, трапились через недотримання чи порушення правил користування газовими приладами. На цьому знову наголошують фахівці та просять мешканців бути обачними, користуючись газовим чи пічним опаленням.
Повідомила пресслужба Львівської міської ради.
Так, від початку 2025 року по місту зафіксували 20 випадків отруєння чадним газом, внаслідок яких постраждали 44 людини, з них 22 дитини. На жаль, 2 людей загинули. Про це повідомили в управлінні з питань цивільного захисту та територіальної оборони Львівської мерії.
Раніше у Львові фахівці озвучили найпоширеніші причини отруєння чадним газом, про які варто пам’ятати кожному, та нагадали основні правила користування газовими приладами.
Зокрема, основною вимогою для уникнення біди є притік свіжого повітря у приміщення, де є прилади опалення – через вікно, двері та вентиляційний канал, який має бути постійно прочищений, і в якому має бути відповідна тяга, щоб відпрацьовані гази виходили в атмосферу. Там, де встановлені прилади з димовідводом продуктів згоряння в комин – тобто газові котли чи колонки, цей комин також має бути чистим. У жодному разі в таких приміщеннях не може бути електричних вентиляторів. Якщо одне з цих правил недотримане, то утворюється чадний газ.
До слова, симптомами отруєння чадним газом є інтенсивний головний біль, загальна слабкість та сонливість, можливі запаморочення та блювота. Якщо виникають такі симптоми, необхідно вимкнути усі прилади горіння і вийти на вулицю, викликати «швидку» та газову аварійну службу.
ПАМ’ЯТАЙТЕ! Газ вибухонебезпечний, і найменше порушення правил може призвести до трагедії – вибуху, пожежі, руйнування та отруєння. Під час усіх нещасних випадків, пов’язаних із використанням газу (вибух, пожежа, отруєння), слід зателефонувати в одну з міських служб: швидку допомогу – 103, пожежну – 101, газову – 104, поліцію – 102. Будь-яка з цих служб повідомить решту, і вони прибудуть на місце події.