Голова Солонківської ОТГ та брат підозрюваного у розкраданнях газу нардепа Богдан Дубневич подав декларацію про доходи та грошові активи.
Про це стало відомо з Єдиного державного реєстру декларацій, інформує “Еспресо Захід“.
У 2024 році голова Солонківської ОТГ задекларував доходи, які становлять понад 204,5 млн грн. Зарплата та доходи Богдана Дубневича з цього – 604 тис. грн.
Відтак всі інші доходи у сім’ю принесла дружина Тетяна Дубневича. Найбільше вона заробила на спадщині (або ж подарунку) від свого сина Павла Дубневича – 108 млн грн. Окрім того, жінка отримала понад 90 млн грн від доньки, що обґрунтували таким самим чином.
Варто зазначити, що у коментарі “Еспресо Захід” Богдан Дубневич підтвердив, що йдеться саме про спадщину дітей батькам.
Також торік Дубневичі продали свою частку Самбірського керамзитового заводу Миколі Крисю, яка вартувала 117 тис. грн.
Сімейні активи голови Солонківської громади вимірюються 3 млн 549 тис. грн та 1 млн 636 тис. доларів (68 млн 817 тис. за курсом валют НБУ станом на 31 грудня 2024 року). Відтак сумарно Дубневичі зберігають понад 72 млн 366 тис. грн.
Велика земля Дубневичів
Розпочати варто з найбільшого переліку у декларації – нерухомості. Йдеться про 44 земельних ділянок, розкиданих по Львівщині. Їхня загальна площа становить понад 750 тис. м2.
Також зазначимо, що 40 з цих ділянок – у Суходолі, загальна площа яких становить 727,5 тис. м2. Враховуючи, що площа всього села становить 3,28 км2, то Дубневичі з серпня по вересень 2023 року отримали у власність більш ніж чверть села у Львівському районі. Як раніше вказувало “Еспресо Захід“, земля в Суходолі у декларації Дубневича, вочевидь, опинилася не випадково. Це одне з сіл, у лісах якого простягаються так звані “мисливські угіддя Дубневичів”. Тетяна Дубневич спільно з Наталією Дубневич (дружина Ярослава Дубневича) є співвласницями ТзОВ “Мисливське господарство “Зубр”, зареєстрованого в селі Зубра, що під Львовом.
За 2024 рік, порівнюючи з декларацією за 2023 рік, Дубневичі позбулись більш ніж 20 ділянок. Однак у 2023 році вони вказали про доходи від відчуження лише трьох ділянок та укладення договору купівлі/продажу на ще одну. Вже у 2024 році сім’я зазначила, що “подарувала” 3 ділянки у березні-квітні, з чого сумарно отримала 1 млн 125 тис. грн.
Окрім того, Богдан Дубневич досі декларує 3 одиниці нерухомості, які ділить із своїм братом-нардепом Ярослав. Останній наразі переховується закордоном, НАБУ та САП повідомили йому про підозру в організації схеми з розкрадання природного газу на 2,1 млрд грн. Також останнього розшукує Інтерпол.
Тепер перейдемо до цінного рухомого майна, яке задекларувала сім’я.
Повний його перелік містить 4 швейцарські годинники, 6 наборів ювелірних прикрас з дорогоцінного металу, оздоблений коштовним камінням, 2 норкові шуби (вартість вказана лише у них – 150 тис. грн за кожну), 2 мисливські рушниці та 1 карабін. У всього цього немає ні вартості, ні дати набуття права.
Окрім того, наприкінці вересня 2024 року сім’я придбала молдавські колекційні вина, вартість яких становила 207 тис. грн.
Також власники 4 швейцарських годинників, 2 норкових шуб, 6 наборів ювелірних прикрас, колекційних молдавських виробів та спадку від дітей розміром у майже 200 млн грн виявились пошановувачами вітчизняного, а технічно навіть радянського, автопрому. Згідно з декларацією, Богдан Дубневич розпоряджається автопарком, який складається з 3 автомобілів ВАЗ (1964, 1982 та 1991 років випуску) та 2 ГАЗів (1960 та 1967 років випуску). Не враховуючи одного напівпричепа Stema, більше машин у сім’ї немає.
З останнього, усім (задекларованим) сімейним бізнесом розпоряджається дружина Тетяна. Йдеться про 6 компаній, корпоративні права яких вартують 3 млн 379 тис. грн.
Варто зазначити, що, за даними дослідження аналітичної платформи YouControl, що лише з початку повномасштабного вторгнення рф фінансово-промислова група братів Дубневичів поповнилась на 10 компаній, учасниками та бенефіціарами яких є усе сімейство.