ЛМКП «Львівводоканал» отримає 12 млн євро грантового фінансування для реалізації проєкту часткової реконструкції міських очисних споруд у Львові з виробництвом біогазу. Лист-погодження фінансування підписали цього тижня у м. Гельсінкі в головному офісі Nefco – the Nordic Green Bank. Інвестиції надасть уряд Данії через Данську програму інвестиційного фінансування (DSIF).
Повідомила пресслужба Львівської міської ради.
Цього тижня в головному офісі Nefco – the Nordic Green Bank в м. Гельсінкі відбулася подія, на якій обговорювали можливості відбудови України в енергоефективний та екологічно відповідальний спосіб. Учасниками заходу були представники українських громад, зокрема ЛМКП «Львівводоканалу», скандинавських та міжнародних донорів.
«Ключовою подією заходу для нас стало підписання листа-погодження між нашим підприємством – Львівводоканалом, і NEFCO, на отримання грантового фінансування, для реалізації проєкту часткової реконструкції міських очисних споруд у Львові з виробництвом біогазу. Інвестиції в обсязі 12 млн євро надасть уряд Данії через Данську програму інвестиційного фінансування (DSIF).
Дякуємо NEFCO та нашим партнерам з Данії за довіру і підтримку. Це важливий крок до екологічного майбутнього Львова. Адже реконструкція наших очисних споруд передбачає модернізацію застарілих очисних потужностей, зменшення негативного впливу на довкілля та забезпечення сталого розвитку водної інфраструктури міста,” — наголосив Дмитро Ванькович, директор ЛМКП «Львівводоканал».
Нагадаємо, на очисних спорудах Львова за кошти міжнародних інституцій реалізовується проєкт будівництва біогазової станції з комбінованим виробництвом електричної і теплової енергії. Проєкт дасть можливість переробляти осад стічних вод і зменшити його об’єми, та отримувати з цього електроенергію і тепло.
Для правильної і надійної роботи біогазової станції на наших очисних спорудах необхідно буде здійснити часткову реконструкцію – будівництво нових пісковловлювачів, щоб забрати пісок зі стоків, замінити аераційні системи і модернізувати відстійники стічної води та ін.
Усі ці роботи будуть фінансуються за кошти міжнародних інституції – зокрема Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), Північної екологічної фінансової корпорації (NEFCO), грантових коштів від фондів E5P, DSIF та CMSR. Також передбачено місцевий внесок.
Північна екологічна фінансова корпорація NEFCO – це організація, створена в 1990 п’ятьма країнами Північної Європи: Данією, Ісландією, Норвегією, Фінляндією і Швецією.