Компанія Apple організувала перевезення близько 1,5 мільйона iPhone із заводів в Індії до США, намагаючись випередити нові митні тарифи адміністрації Дональда Трампа. Про це пише Reuters із посиланням на джерела, обізнані з цим планом.
Повідомило Громадське.
У березні-квітні айфони доставили шістьма вантажними літаками, кожен з яких міг вмістити до 100 тонн продукції. У медіа підрахували, що iPhone 14 із зарядним пристроєм важить приблизно 350 грамів, що, на їхню думку, підтверджує обсяг вантажу в межах 1,5 млн одиниць.
Reuters пише, що компанія Apple вжила екстрених заходів через запровадження 125% мита на імпорт із Китаю, який досі був головним виробником iPhone. Тариф на імпорт з Індії залишається на рівні 26%.
Компанія також терміново активізувала виробництво в Індії — завод Foxconn у Ченнаї почав працювати навіть у неділю з нетиповим для регіону графіком.
Apple звернулася до індійської влади з проханням скоротити час митного оформлення з 30 до 6 годин у міжнародному аеропорту Ченнаї. Там організували «зелений коридор» за прикладом аеропортів у Китаї.
Американська компанія вже перенесла частину виробництва з Китаю до Індії в межах стратегії диверсифікації. За оцінками Counterpoint Research, близько 20% усіх iPhone, що імпортуються до США, зараз надходять саме з Індії. Лише у січні-лютому 2025 року вартість постачання із заводів Foxconn в Індії до США зросла до $770 млн і $643 млн відповідно, що значно вище за $110-331 млн у попередні місяці.
Раніше Reuters також писав, що мита Сполучених Штатів Америки, накладені на Китай, можуть підвищити ціни на iPhone на 43%. Попри переміщення виробництва до В’єтнаму та Індії, більшість iPhone все ще виробляється в Китаї.
Нагадаємо, президент США Дональд Трамп 2 квітня заявив, що накладе взаємні мита на товари з усіх країн світу розміром від 10%.
Для низки країн були значно вищі ставки: 20% — для ЄС, 25% — для Південної Кореї, 24% — для Японії. Мита для Китаю на тлі загострення торгівельної війни зросли спершу до 54%, потім до 104%, а нині — до 125%.
Міністр фінансів США Скотт Бессент застеріг торгівельних партнерів США від відповіді на нові мита. А втім, найбільші країни світу оголосили контрзаходи. Зокрема Китай оголосив про підвищення мит на американські товари до 84%.
У відповідь на глобальні мита фондові ринки по всьому світу продемонстрували значне падіння. Крім того, Зокрема, до найнижчого рівня за майже чотири роки у США впали ціни на нафту, тимчасово опустившись нижче за 60 доларів за барель. На тлі цього американський президент закликав своїх громадян «бути сильними й терплячими».
Український імпорт теж зазнав мит розміром 10%. У Міністерстві економіки України казали, що є шанси домовитись зі США про інші умови торгівлі, а міністерка Юлія Свириденко запевняла, що мито від США не вплине на курс валют чи ціни на продукти в Україні.