На Львівщині зафіксовано зростання випадків хвороби Лайма. За перші два місяці 2025 року – 31 випадок, що вдвічі більше за аналогічний період минулого року. Майже 60% випадків хвороби Лайма зареєстровані на території міста Львова – 18 випадків проти семи у 2024-му.
Повідомили у Львівському обласному центрі контролю і профілактики хвороб МОЗ України.
Крім того, зростає кількість звернень до лікарів через укуси кліщів. За 2024 рік зафіксовано 744 випадки проти 507 у 2023 році, з них 244 – у Львові.
Як можна заразитися
Важливо пам’ятати, що кліщі активні з весни до осені, але можуть залишатися небезпечними навіть у теплі зими.
Хвороба Лайма має декілька стадій, і її прояви можуть змінюватися залежно від часу після зараження:
Як захиститися
• Одягатися так, щоб тіло було максимально закрите, особливо під час прогулянок у лісах і парках.
• Після повернення додому ретельно перевіряти себе, дітей і домашніх улюбленців на наявність кліщів, приймати душ, прати або прасувати одяг.
Час має значення! Якщо кліщ присмоктався менше ніж на 24 години – ризик інфікування мінімальний. Але якщо понад 72 години – ймовірність зараження різко зростає.
Чи можна зменшити ризик укусів
Це дозволяє значно зменшити кількість кліщів і, відповідно, знизити ризик зараження населення. Такі заходи повинні проводитися регулярно, особливо в період активності кліщів.
Центр має значний досвід у виконанні акарицидних заходів, спрямованих на знищення кліщів у парках, скверах, дачних ділянках та інших зонах відпочинку.
Якщо Вас вкусив кліщ – зверніться до медиків, щоб його зняти до 72 годин від моменту укусу, а також отримайте рекомендації щодо подальших дій.
Через 14-21 день після укусу варто пройти обстеження на виявлення IgM до Borrelia burgdorferi.