Головне управління Державної міграційної служби у Львівській області є прикладом інституції, яка в умовах війни продовжує забезпечувати стабільність та порядок. Проте, на жаль, окремі представники керівного складу цього державного органу викликають суспільне обурення через можливі прояви недоброчесності та невідповідність способу життя задекларованим доходам.
Один із таких прикладів – керівниця управління з питань тимчасового та постійного проживання іноземців та осіб без громадянства Ірина Росовська. У неї за плечима багаторічна професійна діяльність, кілька вищих освіт і, здавалося б, чиновниця мала б поважати Закон. Проте попри виклики воєнного часу вона купує дороговартісне майно, при цьому джерела фінансування викликають, м`яко кажучи, сумніви.
Квартира в елітному районі Львова та подорожі Європою
Ще до початку повномасштабного вторгнення Ірина Росовська стала власницею квартири у Львові на вулиці Шота Руставелі, 36 — вартість якої значно перевищує рівень офіційної зарплати держслужбовця. Водночас у її попередніх деклараціях не зазначено ані відповідні заощадження, ані подарунки чи інші джерела, що могли б пояснити таке придбання.
Також протягом 2019–2021 років, згідно з відомостями з відкритих джерел, посадовиця здійснювала туристичні поїздки до кількох країн Європи, але то таке, порівняно з тим, що буде далі .
Сумнівне придбання автомобіля LEXUS RX 300
У щорічній декларації за 2024 рік, поданій 13 березня 2025 року, Ірина Росовська вказала, що в травні 2023 року придбала автомобіль LEXUS RX 300, 2019 року випуску, за 390 тис. грн. Проте ринкова вартість аналогічного авто у 2023 році становила понад 1,5 млн грн.
Цікаво, що чиновниця пояснює колегам, що придбала авто після продажу квартири в містечку Соснівці Сокальського району Львівської області. Однак, за наявною інформацією, квартира в Соснівці на вул. Шептицького досі перебуває у її власності та не відображена в декларації за 2024 рік.
Реакція контролюючих органів – жодної!
Згідно з інформацією з неофіційних джерел, слідчі Територіального управління Державного бюро розслідувань у місті Львові ще на початку 2025 року передали матеріали справи щодо невідповідного офіційним доходам життя чиновниці Головного управління Державної міграційної служби у Львівській області до Національного агентства з питань запобігання корупції – для розгляду питання щодо адміністративної відповідальності Ірини Росовської за порушення у декларації за 2023 рік. Втім, жодних видимих подальших дій, наскільки нам відомо, досі не вжито. НАЗК – попри декларований ризикоорієнтований підхід до роботи – також не продемонструвало публічної позиції чи ініціативи у цій справі.
У зв’язку з цим постає кілька логічних запитання. Чому досі не проведено службове розслідування в ГУ ДМС у Львівській області? Чому ТУ ДБР у м. Львові не ініціювало розслідування за фактом декларування недостовірної інформації? Чому НАЗК не реагує належним чином на факти, які мають ознаки корупційних ризиків? Можливо, ми чогось не знаємо, тоді охоче подамо позицію всіх зацікавлених сторін.
Насамкінець наголосимо, що у час, коли держава мобілізує всі ресурси для боротьби із російським агресором, суспільство очікує від державних органів послідовності, прозорості та справедливості. Чи справді для наведення елементарного порядку в окремих установах необхідно кожного разу звертатися безпосередньо до Генеральної прокуратури чи Офісу Президента? Невже регіональні правоохоронні та антикорупційні органи, а також сама Державна міграційна служба не спроможні розслідувати локальну корупційну справу?
Андрій Возний.
Фото зі сторінки Ірини Росовської в Істаграмі.