У Львові завдяки співпраці з Товариством Червоного Хреста України для мешканців з’явилася нова послуга – соціальне медичне таксі. Така можливість є безкоштовною, викликати таксі зможе сімейний лікар чи медик установи. Тестово протягом року по всій Львівській громаді працюватимуть дві машини. Розповідаємо деталі послуги, як і хто може нею скористатись.
Повідомила пресслужба Львівської міської ради.
«Таке соціальне медичне таксі може викликати лікар – сімейний, або у стаціонарі, якщо, наприклад, людині потрібно буде з лікарні поїхати додому. Це таксі буде працювати загалом на будь-яку медичну послугу, до прикладу, людині потрібно з дому поїхати, щоб здати аналіз, чи приїхати на реабілітацію», – пояснює керівниця міського управління охорони здоров’я Марта Матюшко.
Таксі працюватиме у робочі дні з 09:00 до 18:00. У разі критичної потреби – зможе виїхати і в суботу.
У медичному таксі працюватимуть водій та помічник, їхню роботу повністю оплачує Червоний Хрест. Помічник зможе допомогти, наприклад, людині на кріслі колісному здійснити посадку-висадку, допомогти знести ноші тощо. Медичного працівника у такій машині не буде.
«Послуга діятиме безкоштовно за ініціативи Червоного Хреста протягом року. Якщо така ініціатива буде затребуваною, розглянемо можливість продовжити її дію через міську програму. Машини соціального медичного таксі, як і автомобілі швидкої допомоги, мають спеціальне маркування та доступні для осіб як на кріслі колісному, так і на ношах», – підсумувала Марта Матюшко.
Така соціальна ініціатива працює в Австрії, де надають транспортні послуги для людей похилого віку та людей з інвалідністю.
У Львові така ініціатива стала можливою в межах Меморандуму про співпрацю між Львівською обласною організацією Товариства Червоного Хреста України та управлінням охорони здоров’я Львівської міської ради, який було підписано 28 березня 2025 року.
ВАЖЛИВО! За два робочих дні до запланованої дати перевезення лікар має подати інформацію-заявку для оформлення соціального перевезення, заповнивши спеціальну гугл-форму. У заявці необхідно вказати таку інформацію:
- медичний заклад, який оформляє заявку
- кількість осіб, які потребують соціального перевезення одномоментно (1, 2, 3)
- адресу місця виїзду
- адресу пункту призначення
- годину прибуття у пункт призначення
- номер телефону контактної особи
- номер телефону особи, яка потребує перевезення
- стать, вік, вагу
- тип транспортування – сидяче, лежаче
- вказати, чи буде супроводжуюча особа.
Критерії до осіб для здійснення соціальних перевезень:
- люди у задовільному стані, які не потребує перевезення машиною швидкої допомоги та супроводу медичного персоналу;
- маломобільні люди (в тому числі для пересування потребують крісла колісні, ноші):
- ветерани
- люди, що відчувають труднощі при самостійному пересуванні, одержанні необхідної інформації або при орієнтуванні в просторі
- люди з інвалідністю
- літні люди (65+)
- ті, хто перебуває на гемодіалізі.