Орієнтовно 40-60% сміття, що накопичується у громаді – це харчові відходи. Такі дані Львівського комунального підприємства «Зелене місто». Мешканців закликають сортувати органіку та викидати її в спеціальні контейнери для подальшої переробки.
Повідомила пресслужба Львівської міської ради.
«Якщо мешканці будуть більше сортувати – буде менше захоронено відходів. Відповідно, органічні відходи, скло, папір та вироби з пластику будемо переробляти – кажуть в ЛКП «Зелене місто».
У Львівській громаді працює комунальна компостувальна станція з переробки садово-паркових та харчових відходів. Тут органічні відходи переробляють у органічну підживку, яку згодом можна використовувати та ефективно застосовувати у садівництві та городництві.
Нагадуємо, що можна викидати у контейнер для органіки:
- залишки овочів, фруктів, ягід, горіхів, джемів без тари для зберігання;
- шкарлупу яєць, залишки готової їжі;
- вироби з борошна, крупи, залишки кондитерських виробів;
- залишки кави та чаю;
- скошену траву;
- зів’ялі квіти.
Що не можна викидати:
- м’ясо, рибу, молочні й жирні продукти;
- тверді побутові відходи;
- пластик, кульки, пакети, упаковки, tetra-pak;
- тканинні вироби;
- скло та склотару.
Зазначимо, у липні 2023 року набув чинності Закон України «Про управління відходами». Він запустив реформу управління відходами та наближає українське законодавство до ЄС. Відповідно до Національного плану управління відходами до 2033 року кількість захоронення побутових відходів необхідно зменшити на 30 відсотків із загального обсягу побутових відходів. Львів’ян закликають бути свідомими та долучатись до сортування відходів.