Президент Польщі Анджей Дуда назвав класичною дезінформацією погрози голови Служби зовнішньої розвідки росії Сергія Наришкіна, які пролунали 15 квітня в Мінську.
Повідомило Радіо Свобода.
«Так говорить росія, яка перекидає свою ядерну зброю в Білорусь, нахабно наближаючи її до кордонів НАТО і Євросоюзу. росія, яка поводиться агресивно щодо НАТО і реалізує свій жорстокий і кровожерливий імперіалізм, нападаючи на Україну три роки», – сказав Дуда в Загребі на пресконференції з президентом Хорватії Зораном Мілановичем (цитата за агенцією PAP).
Польський лідер наголосив, що НАТО є винятково оборонним альянсом.
«Усе, що робить НАТО, є відповіддю на російську агресію. НАТО ніколи ні на кого не нападала і ні на кого не нападає. Це альянс, який гарантує лише безпеку», – сказав президент Польщі.
Дуда закликав до спокою і розсудливості, а також до продовження нинішнього політичного курсу, заснованого на зміцненні безпеки і стабільності.
Директор Служби зовнішньої розвідки (СЗР) рф Сергій Наришкін звинуватив країни НАТО в «нарощуванні військової активності біля кордонів росії», а Польщу та країни Балтії назвав «першими, хто постраждає» в разі конфлікту Москви з Північноатлантичним альянсом. Про це Наришкін заявив 15 квітня в столиці Білорусі Мінську після спілкування з Олександром Лукашенком.
За словами директора російської СЗР, Польща та «прибалтійські республіки» вирізняються особливою агресивністю. Як приклад такої агресивності Наришкін навів плани Польщі встановити вздовж кордонів Білорусі та Калінінградської області близько двох мільйонів протитанкових мін і те, що Варшава «дуже хотіла б… отримати ще від американців ядерну зброю».
Раніше у квітні міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс заявив, що відповідь НАТО на навчання «Захід-2025» у Білорусі залежатиме від кількості залучених сил і засобів росії та Білорусі.
Минулого тижня Олександр Лукашенко розповів про заплановані на вересень 2025 року спільні російсько-білоруські військові навчання. «Я підписав директиву з приводу цих навчань, бо мені їх тут організовувати треба й таке інше, полігони визначили», – розповів Лукашенко телеканалу «Мир» в інтерв’ю, оприлюдненому 10 квітня.
У лютому 2022 року повномасштабне вторгнення росії в Україну відбулося після завершення в Білорусі спільних навчань військових двох країн. Російські війська входили на територію України в тому числі і з білоруської території.