У міській раді не підтримали підняття вартості проїзду в громадському транспорті до 32 грн, яке вимагали перевізники раніше. Натомість після ґрунтовного аналізу економічних показників і обговорень місто пропонує коригування тарифів, яке враховує як реальні витрати перевізників, так і інтереси пасажирів.
Повідомила пресслужба Львівської міської ради.
Упродовж останніх тижнів департамент економічного розвитку ЛМР спільно із департаментом міської мобільності та вуличної інфраструктури аналізували надані перевізниками розрахунки та складові тарифу. Висновок — тариф справді потребує перегляду, але не у тому обсязі, який заявляли автотранспортні підприємства.
«Ми бачимо, що середній тариф у місті, враховуючи різні способи оплати, становить сьогодні менше, аніж він був у 2022 році – коли вартість проїзду була 15 гривень. Сьогодні середній тариф – не повних 14 грн. Відтак ми не можемо ігнорувати ріст витрат підприємств — паливо, зарплати, податки за цей період. Тому ми пропонуємо помірковане коригування», — зазначив директор департаменту міської мобільності Львівської міської ради Олег Забарило.
Відтак, місто виноситиме на консультації з громадськістю таку пропозицію:
- готівкова оплата залишиться без змін – 25 грн;
- при оплаті банківською карткою — з 15 грн до 20 грн;
- для власників LeoКарт — з 13 грн до 17 грн;
- для студентів — знижений тариф по ЛеоКарт становитиме 8,5 грн.
Таким чином, місто залишає незмінним найдорожчий спосіб оплати — готівку, якою користується менш як 7% пасажирів.
Водночас 30 різних категорій пільговиків, зокрема учасники бойових дій, школярі, люди з інвалідністю 1 та 2 груп, й надалі користуватимуться громадським транспортом у Львові безоплатно, виготовивши собі персоналізовану пільгову ЛеоКарт.
Крім цього, у місті зберігається безоплатна пересадка для власників ЛеоКарт — можливість змінити транспорт протягом 40 хвилин без додаткової оплати.
«Ми не дозволимо перекладати всю інфляцію на плечі львів’ян. Усі рішення приймаються з розумінням потреб мешканців і економіки транспорту. Якщо пропозицію підтримають на громадських обговореннях, перевізники мають продовжувати оновлювати свій автопарк. Так, у 2025 році приватні перевізники вже придбали 7 нових автобусів і взяли кредит на купівлі ще 55. У комунальному АТП-1 на цей рік хочуть закупити 48 машин великого класу і 10 машин середнього розміру», — підкреслили в мерії.
Новий тариф буде запропоновано для громадського обговорення найближчими днями.
Нагадаємо, з моменту запуску ЛеоКарт проїзд для користувачів став дешевшим — з 15 грн до 13 грн, і вже півтора року ця сума є найпоширенішою формою оплати. Натомість готівкою, яка коштує 25 грн, користується лише 8% пасажирів. Власники ЛеоКарт також мають бонус — безоплатну пересадку протягом 40 хвилин. Завдяки електронному квитку місто вперше отримало прозору статистику поїздок, а перевізники — чесну та обліковану виручку. Відтак це дало змогу суттєво оновити транспорт, покращити маршрути, підвищити зарплати водіям, збільшити надходження податків до бюджету. Водночас кількість скарг на якість перевезень у Львові зменшилась майже вдвічі. Зокрема, пасажири все рідше скаржаться на хамство водіїв чи ігнорування ними зупинок. Люди пенсійного віку та школярі, які до запровадження ЛеоКарток часто мали конфлікти із водіями, тепер користуються транспортом комфортно й без обмежень.