З понеділка, 28 квітня, у Львові розпочнуться щорічні гідравлічні випробування теплових мереж. Спочатку Першими перевірятимуть основні магістралі від ТЕЦ-1 і ТЦ «Північна» — це найбільші джерела тепла у місті. Далі за планом – трубопроводи меншого діаметру, що йдуть від невеликих котелень. Їх гідравліка відбуватиметься за окремим графіком, і може тривати до двох тижнів. Водночас із гідравлічними випробуваннями замінюватимуть й аварійні ділянки мережі — це звична практика під час таких робіт.
Повідомила пресслужба Львівської міської ради.
Як пояснив Олександр Одинець, директор «Львівтеплоенерго», гідравлічні випробування — не просто формальність. Вони дозволяють якісно підготуватися до опалювального сезону, уникнути аварій, а також оперативно реагувати на зміну погоди — коли тепло можна вимкнути, а при похолоданні швидко подати знову.
«Гідравлічні випробування теплових мереж – це щорічний обов’язковий захід, що дає змогу виявити та відремонтувати найбільш зношені ділянки мереж і у такий спосіб запобігти появі пошкоджень під час майбутнього опалювального сезону.
Завдяки гідравліці і ліквідації всіх виявлених пошкоджень на трубопроводах, останні опалювальні сезони ми проходимо без великих аварійних ситуацій. Також це дає змогу зупиняти подачу тепла в час опалювального сезону, коли надворі тепло і потім впродовж дня все знову запустити, коли похолодає. До прикладу, цього опалювального сезону, впродовж березня-квітня, ми періодично зупиняли подачу тепла і відновлювали його.
Щодо цьогорічної гідравліки, то стартуємо з 28 квітня, з понеділка. Спочатку розпочинаємо гідравити магістральні теплові мережі від найбільших джерел теплопостачання – від ТЕЦ-1 і ТЦ «Північна» (Тец-2). Випробування мереж будуть тривати до 5 травня, а далі буде ліквідація виявлених пошкоджень. Попередньо на ліквідацію виявлених недоліків беремо час до 2 червня. Відтак Сихівський, Франківський, Шевченківський і частково Личаківський райони в цей час будуть без гарячої води. Однак, як і кожного року будемо намагатися зробити це швидше.
До прикладу, частину Личаківського району, якщо на мережах не буде значних пошкоджень, ми переключимо до котельні на вул. Китайська, відтак до двох тижнів тут буде відновлено гарячу воду.
Так само плануємо, що мешканцям Шевченківського району теж вдасться відновити гарячу воду швидше 2 червня», – розповідає Олександр Одинець.
За його словами, під час гідравліки магістральних теплових мереж буде відбуватися зупинка ТЕЦ-1 і ТЦ «Північна», а також активна заміна трубопроводів.
«Міняти мережі потрібно. Якщо мережа справна, то і гідравліка швидко завершується. Але для цього потрібно постійно проводити заміну зношених трубопроводів. Цього року плануємо замінити більше кілометрів трубопроводів, ніж торік. А під час робіт для заміни мережі, зрозуміло, що необхідно зупиняти подачу гарячої води», – відзначає Олександр Одинець.
Натомість гідравліка теплових мереж від невеликих котель, які обслуговують невелику кількість будинків, буде відбуватися за індивідуальним графіком і мешканців попередять заздалегідь про час її проведення. Зазвичай на таких об’єктах вона триватиме до двох тижнів. Це мова про Галицький район, частину Личаківського і Залізничний район.
Відтак, відповідно до запланованого графіку гідравліки з 28 квітня буде призупинено гаряче водопостачання до будинків, які отримують гарячу воду від ТЕЦ-1, ТЦ «Північна».
Зокрема, подачу гарячої води від ТЕЦ-1 (І-й, ІІ-й, ІІІ-й тепловивід) призупинять до:
– Сихівського житлового масиву (просп. Червоної Калини, вул. Морозна, Сихівська, Зубрівська, Монастирського, Довженка, Хуторівка, Чукаріна, Хоткевича, Полуботка, Кавалерідзе, Антоненка-Давидовича, Коломийська, Кос-Анатольського, Трильовського, Вернадського, Антонича, Драгана, Скрипника, Освицька та прилеглі до них вулиці);
– вул. Стрийська, Боднарська, Скорини, Гашека, Лазаренка, Сахарова, Куликівська, Єфремова, Героїв Майдану, Лукаша, Моршинська, Кастелівка, Вітовського, Наукова, Володимира Великого та прилеглі до них вулиці (Рубчака, Тролейбусна, Княгині Ольги, Симоненка, Пулюя, Бойчука, Кульпарківська та інші);
– вул. Шафарика, Дж. Вашингтона, Пасічна, Лисеницька, Китайська, Ярошинської, Дністерська, Раковського, Липова Алея, Зелена та прилеглі до них вулиці.
– мікрорайону “Новий Львів” (вул. Чмоли, Тернопільська, Ярославенка, Мишуги, Тиверська, Панаса Мирного, Запорізька, Героїв Крут, Литовська, Литвиненка, Угорська, Навроцького, Віденська, Кам’янецька, Енергетична, Карманського та прилеглі до них вулиці).
Також призупиняють подачу гарячої води від ТЦ «Північна» – до:
– Шевченківського району Львова (вул. Грінченка, Чигиринська, Мідна, Богдана Хмельницького, Мазепи, Миколайчука, Щурата, Дж. Леннона, Плугова, Студинського, Хвильового, Лінкольна, Тичини, Льняна, Інструментальна, Замарстинівська, Панча, Варшавська, Юрія Липи, просп. Чорновола, Під Голоском, Плужника, Масарика, Окуневського, Кошиця, Сосюри, Липинського, Джерельна, Сорочинська та прилеглі до них вулиці).
Подачу гарячої води споживачам від ТЕЦ-1 і ТЦ «Північна» планують відновити з 3 червня. Однак, як наголошують у Львівтеплоенерго, намагатимуться зробити це швидше.
Щодо мешканців Залізничного району і мікрорайону Рясне, то тут гідравліка розпочнеться у травні.
Так, з 12 до 25 травня через гідравлічні випробування і ліквідацію виявлених пошкоджень буде призупинено подачу гарячої води зокрема до будинків на вул. Виговського, вул. Сигнівка, вул. Любінська, вул. Патона, вул. П. Полтави, вул. Ряшівська, вул. Кричевського, вул. Баштанна, вул. Гірника, вул. Городоцька, вул. Головатого, вул. Караджича, вул. Мисливська, вул. Яворницького, вул. С. Петлюри, вул. Кульчицька, вул. Кульпарківська, вул. Чувашська, вул. Садова, вул. Комарова, Ярослава Мудрого, вул. Грушевського (Рудно).
А з 26 травня до 8 червня через гідравлічні випробування і ліквідація виявлених пошкоджень буде призупинено подачу гарячої води зокрема до будинків вул. Роксоляни, вул. Широка, вул. Суботівська, вул. Сяйво, вул. Вигоди, вул. Ангарна, вул. Планерна, вул. Доробок, вул. Сластіона, вул. Низинна, вул. Повітряна, вул. Сірка, вул. Мундяка, вул. Калнишевського, вул. Шевченка, вул. Річицька, вул. Біберовича, вул. Ожинова, вул. Порічкова, вул. Величковського.
Нагадаємо, гідравлічні випробування проводяться щорічно після завершення опалювального сезону, згідно з пунктами «Правил технічної експлуатації теплових установок і мереж», затверджених Наказом Міністерства палива та енергетики України № 71 від 14.02.2007 року та пунктом VI «Правил підготовки теплових господарств до опалювального періоду», затверджених Наказом Міністерства палива та енергетики України № 620/378 від 10.12.2008.