додому Львів Травень у музеях Соломії Крушельницької та Станіслава Людкевича – це понад два...

Травень у музеях Соломії Крушельницької та Станіслава Людкевича – це понад два десятки подій

3

Травень у музеях Соломії Крушельницької та Станіслава Людкевича — це понад два десятки подій, які поєднують камерні концерти, мистецькі зустрічі, прогулянки містом та глибокі розмови про українську культуру. Від юних виконавців до знаних майстрів, від інтимного фортепіанного звучання до ритмів ударних, від екскурсій вулицями Львова до виставок пам’яті — усе це можна буде пережити разом з нами у травневій програмі.

Повідомила пресслужба Львівської міської ради.

КОНЦЕРТИ

  • П’ятниця, 2 травня, 18:00 — Концерт юних музикантів. Global Kids

Учні інноваційної школи Global Kids зіграють на фортепіано та гітарі твори, які готували з великою увагою і натхненням.

У цьому концерті — все по-справжньому: щирі емоції, трохи хвилювання, сміливість вийти на сцену і бажання поділитися своєю музикою з іншими.

Адреса: вулиця Соломії Крушельницької, 23.

  • Субота, 3 травня, 18:00 — Фортепіанний концерт. Єва Орлянська

Учениця Львівської музичної школи №1 імені Анатоля Кос-Анатольського Жва Орлянська виконає програму, яка охопить широкий спектр музичних стилів — від бароко до імпресіонізму та музики ХХ століття.

Адреса: вулиця Соломії Крушельницької, 23.

  • Неділя, 4 травня, 18:00 — Концерт камерної вокальної музики у салоні Крушельницької

Цього вечора у виконанні студентів ЛНМА імені Миколи Лисенка прозвучать численні інтерпретації молитви «Ave Maria», створені композиторами різних епох і національних шкіл — від витонченої барокової естетики Джуліо Каччіні до ліричної глибини Антоніна Дворжака, від піднесеного звучання Мендельсона до щемких і проникливих духовних творів українських авторів. Особливе місце в програмі займає цикл Canti spirituali Ігоря Соневицького, в якому традиційний сакральний текст набуває сучасного звучання та нових емоційних відтінків.

Адреса: вулиця Соломії Крушельницької, 23.

  • Субота, 10 травня, 18:00 — Шедеври фортепіанної музики. Меланія Макаревич

Твори, які лунатимуть на концерті є перлинами світової фортепіанної музики і вражають слухачів глибокою емоційністю та віртуозністю. У програмі вечора музика найвідоміших композиторів епохи бароко, класицизму та романтизму: Йоганна Себастьяна Баха, Вольфганга Амадея Моцарта, Людвіга ван Бетовена, Ференца Ліста, Фредеріка Шопена.

Адреса: вулиця Соломії Крушельницької, 23.

  • Четвер, 15 травня, 18:00 — Концерт альтової музики у салоні Крушельницької: Viola+

У концерті візьмуть участь студенти класу викладача Любові Войтович, викладачі Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка, а також артисти симфонічного оркестру Львівської національної філармонії.

Інструмент продемонструє свої виразові можливості у творах різних стилів та епох. У програмі — барокові композиції для чотирьох альтів, зокрема витончені твори Георга Філіппа Телемана та Антоніо Вівальді. Представлено буде й дует Вільгельма Фрідемана Баха — композитора, що поєднав риси бароко та раннього класицизму, а також експресивний і ритмічно насичений твір Бели Бартока для двох альтів.

Адреса: вулиця Соломії Крушельницької, 23.

  • П’ятниця, 16 травня, 14:00 — Концерт камерно-вокальної та інструментальної музики

У концерті візьмуть участь студенти Львівського музичного фахового коледжу імені Станіслава Людкевича — юні інструменталісти та вокалісти. Акомпануватимуть їм випускники-піаністи, які саме завершують важливий етап свого музичного шляху. За чотири роки навчання вони зросли — як виконавці, як особистості, як люди, що вміють говорити мовою музики.

Адреса: вулиця Соломії Крушельницької, 23.

  • П’ятниця, 16 травня, 16:00 — Концерт ударників у дворі Людкевича у саду Музею Станіслава Людкевича у виконанні учнів музичної школи №6 ім. Богдана-Юрія Янівського.

Цей виступ — можливість почути, як звучить ритм у руках молодих виконавців, які щодня відкривають для себе світ музики через силу, динаміку й точність удару. У програмі — різноманітні твори для ударних інструментів, що вражають тембровим багатством і енергією.

Адреса: вулиця Станіслава Людкевича, 7.

  • Субота, 17 травня, 18:00 — Вокальний вечір у салоні Крушельницької

У виконанні студенток Львівської національної музичної академії ім. Миколи Лисенка: Ірини Кучерук (ліричне сопрано), Зої Куделі (ліричне сопрано) та Анастасії Гайдемської (лірико-колоратурне сопрано) звучатимуть камерні пісенні мініатюри, написані на тексти українських поетів, а також сцени з оперних творів Доніцетті та Россіні. Зокрема, прозвучить «Тополина баркарола» Платона Майбороди на слова Володимира Сосюри, «Ви знаєте, як липа шелестить» Михайла Скорульського на поезію Павла Тичини, а також «Не жаль мені, що я тебе кохаю» Юлія Мейтуса на слова Лесі Українки.

Адреса: вулиця Соломії Крушельницької, 23.

  • Неділя, 18 травня, 18:00 — Джеміль Каріков: мелодії Криму. Музика і розмова

Джеміль Каріков — талановитий композитор, фольклорист і мультиінструменталіст — познайомить вас із звучанням традиційних інструментів: ут, сантур, баглама та сас.

Цей вечір стане подорожжю у світ кримськотатарської музики, її історії та зв’язків із арабськими та турецькими традиціями. Ви дізнаєтеся про витоки цієї культури, перші записи та внесок видатних композиторів у її розвиток.

Адреса: вулиця Соломії Крушельницької, 23.

  • П’ятниця, 23 травня, 14:00         — Концерт юних музикантів у салоні Крушельницької до 340-річчя Баха

Учні музичної школи №2 імені Миколи Колесси виконають твори великого композитора, які вони готували з турботою, натхненням і захопленням. У цьому концерті — найцінніше: щирість, хвилювання, перші кроки на сцені та справжня любов до музики.

Адреса: вулиця Соломії Крушельницької, 23.

  • 27, 28 та 29 травня о 18:00 — Концерт учасників вокального майстеркласу Зоряни Кушплер

У рамках вокального майстер-класу Зоряни Кушплер у салоні Крушельницької відбудуться три особливі концерти. Це можливість почути, як молоді виконавці крок за кроком вдосконалюють свої вміння, знаходять власне звучання, сміливіше виходять на сцену і діляться своєю щирістю.

Адреса: вулиця Соломії Крушельницької, 23.

ПРЕЗЕНТАЦІЇ

  • Четвер, 1 травня, 14:00 — Презентація нотної збірки для класичної гітари Вікторії Лігашевської у салоні Крушельницької

У концерті-презентації візьмуть участь учні-гітаристи з мистецьких шкіл Львова та  області,  зокрема  Львівської  музичної  школи  №1  імені  Анатолія Кос-Анатольського, музичної школи №6 імені Богдана-Юрія Янівського, а також музичної школи №2 ім. Миколи Колесси, №3, №5, №7, №8, школи мистецтв

№10, Бібрської музичної школи імені Юрія Сінгалевича, Бродівської школи мистецтв і Щирецької музичної школи.

Адреса: вулиця Соломії Крушельницької, 23.

  • Неділя, 25 травня, 18:00 — Презентація компакт-диску «Українське інтерМеццо» та нотної збірки з репертуару Зоряни Кушплер

Цей диск — не просто запис, а музичне висловлення любові до української культури. У серпні 2022 року Зоряна Кушплер разом з Академічним симфонічним оркестром Луганської обласної філармонії під орудою Івана Остаповича записали добірку арій та романсів українських композиторів. Запис було здійснено у Львівському органному залі.

Ідея створити цей диск належить самій Зоряні. У ньому зібрані твори, які вона виконувала на престижних сценах світу: арії з українських опер, романси та народні пісні. Видання нотної збірки стало наступним кроком співачки.

Адреса: вулиця Соломії Крушельницької, 23.

ВИСТАВКИ І ЛЕКЦІЇ

  • Субота, 17 травня, 13:00 — Виставка одного експоната: перший запис гімну України на грамплатівці

Під час відкриття виставки провідний зберігач фондів Галина Огорчак розповість про історію цього експоната, а також зможете почути рідкісний аудіозапис, що зберігає голос епохи. Це унікальна можливість доторкнутись до однієї з найважливіших сторінок української музичної та культурної спадщини.

Адреса: вулиця Соломії Крушельницької, 23.

  • Неділя, 18 травня. 15:00 — Ретроспектива музею Крушельницької «Рік за роком»

До Міжнародного дня музеїв та 30-річчя Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької запрошуємо на особливу подію — віртуальну ретроспективну екскурсію «Рік за роком», яку підготували наукові працівниці Галина Тихобаєва та Леся Кирик.

У рамках екскурсії буде представлено добірку оригінальних матеріалів з фонду Історії Музею, які ілюструють найяскравіші події та етапи його розвитку.

Адреса: вулиця Соломії Крушельницької, 23.

  • Неділя, 24 травня, 14:00 — Лекція Володимира Грабовського «Музика і вартість — вартість у музиці»

Що таке «вартість» у музиці? Чи існує вона взагалі? Чи можливо сформулювати якесь універсальне, стале визначення вартості музики, яке було б незалежне від історичних і соціальних змін — і залежало б лише від самої сутності музики?

Про це розповість Володимир Грабовський — культуролог, музикознавець. Його лекція стане спробою осмислення музики крізь призму аксіології — філософської науки про вартості, їхню природу, критерії та підстави.

Адреса: вулиця Соломії Крушельницької, 23.

  • Неділя, 24 травня, 17:00 — Вечір шани пам’яті Стефан П’ятничко – великий артист шляхетної душі

«Один із найкращих вердіївських баритонів від часів Роберта Мерріла», – так відгукнувся про голос Стефана П’ятничка всесвітньо відомий український бас Павло Плішка. У його репертуарі було близько 30 оперних партій для баритона, а також велика кількість камерної вокальної музики та українських народних пісень.

Під час події відбудеться презентація нотного видання «Арії, солоспіви, народні пісні з репертуару Стефана П’ятничка», упорядник — заслужений діяч мистецтв України Михайло Стефанюк. Модераторка події — Роксоляна Мисько-Пасічник.

Адреса: вулиця Соломії Крушельницької, 23.

ЕКСКУРСІЇ ТА ЗУСТРІЧІ

  • Субота, 3 травня, 15:00 — Піша екскурсія Львів театральний

Львів має давні театральні традиції, що охоплюють різні форми сценічного мистецтва – від вертепу, «шкільної драми» та театралізованих видовищ під відкритим небом до європейського театру commedia dell’arte. Перший стаціонарний театр у Львові – Цісарсько-королівський привілейований театр – розпочав свою діяльність у 1776 році, і відтоді відвідування театрів стало улюбленою розвагою львів’ян.

Запрошуємо дізнатися більше про історію львівських театрів XVIII-XX століть та видатних виконавців під час пішої екскурсії Данути Білавич.

Місце збору: вулиця Соломії Крушельницької, 23.

  • Субота, 10 травня, 15:00 — Арт-зустріч у саду Людкевича з Наталкою Бартків

Майстер-клас проведе львівська художниця Наталія Бартків. Учасники дізнаються про основи композиції, навчаться працювати з вугіллям і олійними фарбами, а також спостерігати форму, світло й колір у навколишньому середовищі.

Цей воркшоп підходить усім, хто прагне спробувати себе в образотворчому мистецтві. Спеціальні навички не потрібні — лише бажання творити й відкритість до нових вражень.

Захід відбувається просто неба, у затишному саду музею, що сам по собі надихає на творчість.

Адреса: вулиця Станіслава Людкевича, 7.

  • Неділя, 11 травня, 15:00 — Екскурсія місцями музики і цвітіння

Під час прогулянки ми розповідатимемо про багату музичну культуру Львова, інституції, пов’язані з музичним мистецтвом, а також про видатних митців, що жили та творили у нашому місті. Ви дізнаєтеся більше про Франца Ксавера

Моцарта, Станіслава Людкевича, Мирослава Скорика, Володимира Івасюка, Ігоря Білозора та інших митців, чия творчість стала частиною львівського культурного спадку.

Екскурсію підготували: Наталія Кушик та Данута Білавич

Місце збору: вулиця Соломії Крушельницької, 23.

  • Субота, 31 травня, 15:00 — Піша екскурсія «Львівські адреси Станіслава Людкевича»

Під час пішої екскурсії Мар’яна Зубеляк розповість про львівські адреси, які зберігають пам’ять про Людкевича, про будинки, в яких працював, про установи, з якими був тісно пов’язаний. Це буде прогулянка не лише вулицями міста, а й сторінками музичної історії Львова.

Збір — біля Будинку офіцерів (колишній Народний Дім), вул. Театральна, 22.

МАЙСТЕРКЛАС

25–31 травня у Музеї Соломії Крушельницької відбудеться вокальний майстерклас Зоряни Кушплер. Українська меццо-сопрано, багаторічна солістка Віденської опери, професорка Університету Моцартеум у Зальцбурзі ділитиметься секретами вокальної техніки, дихання, інтонаційної досконалості й сценічної переконливості. Це унікальна нагода для молодих вокалістів здобути новий досвід, а для публіки – спостерігати за народженням нових зірок оперної сцени.

Для того щоб стати учасником майстеркласу необхідно заповнити реєстраційну форму: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScSJF4hDwmIV1gMMbWTY3NY6yJJw hxzWsBJQ0rj9i6VjFHfOg/viewform?usp=sharing

До уваги відвідувачів:

Завітати у Музей Соломії Крушельницької можна щодня, окрім вівторка, з 11:00-18:00 за вхідним квитком.

Екскурсії відбуваються у фіксовані години: з понеділка до п’ятниці о 12:00 та 16:00, у суботу і неділю о 12:00 та 15:00. Вівторок – вихідний.

Відвідати Музей Станіслава Людкевича можна від четверга до неділі з 12:00-19:00. Вихідні дні: понеділок, вівторок, середа.

Якщо виникли питання, телефонуйте за номером: 0 (67) 261 78 17 Детальніше про події дізнавайтеся на сторінці у Facebook або Instagram. Квитки можна придбати онлайн тут або в касах музеїв.