Грибовицький полігон став однією з ключових локацій у новому кліпі львівського гурту Паліндром та співачки Христини Соловій.
Повідомила пресслужба Львівської міської ради.
«Чорний пляж десь в Ісландії… а, ні, то Грибовицьке сміттєзвалище», – так охарактеризували музиканти простір полігону, який став однією з локацій до музичного кліпу на пісню «Холодна Кров» львівського гурту Паліндром та співачки Христини Соловій.
«Зараз пагорб полігону схожий на пустелю, поступово тут оселяється рослинність та жива природа. Але вже сьогодні можна побачити зайців, лисів, птахів.
Мені здалося, що цей простір пасує до метафори паліндромівського потойбіччя, в якому панує пустота», – пояснив лідер гурту паліндром Степан Бурбан.
Пісня, відеоряд для якої створювався на Грибовецькому полігоні, увійде до нового альбому паліндрома «Машина для трансляції снів». Його реліз запланований на 23 травня.
Знімальний процес на полігоні відбувався за підтримки ЛКП «Зелене місто». Як розповів Олександр Єгоров, директор Львівського комунального підприємства «Зелене місто», ідею зйомки кліпу на полігоні радо підтримали, проте зйомку довелося переносити не один раз через погоду.
«Це ще одне підтвердження, що територія полігону змінюється. До нас звернулася команда українського співака Степана Бурбана (Паліндром) і Христини Соловій з ідеєю зняти кліп на території Грибовицького полігону. Це мала бути одна з локацій. Ми радо підтримали цю ідею. Йшли дощі, декілька разів зйомка переносилася, але ми завжди готові: і в дощ, і в спеку.
Комплексна рекультивація Грибовицького полігону триває. Зараз реалізуємо 2 етап. Тож в майбутньому ми радо запрошуємо усіх на екскурсію. Мистецький простір, як ідею, теж розглядаємо», – розповів директор ЛКП «Зелене місто» Олександр Єгоров.
На цьому етапі рекультивації полігон, вкритий кількома шарами спеціальної гідроплівки, нагадує чорні пляжі. Цей простір відгукнувся музикантам, тож вони вирішили зняти на цій локації частину відео.
Зазначимо, Грибовицький полігон – один з найбільших в країні, працював майже 60 років. Площа полігону понад 38 га, як 60 футбольних полів, де накопичено приблизно 14,3 мільйона тонн відходів. 4 роки тривала перша фаза рекультивації полігону, а цьогоріч планують закінчити і другу.
Під час другого етапу рекультивації зроблять дренажне покриття на всій площі полігону, засиплять його шаром ґрунту, висадять багаторічні трави та зроблять резервуар очистки поверхневих вод та для пожежогасіння. А також встановлять нові свердловини та відновлять існуючі для моніторингу підземних вод.