Українські та польські активісти вигуками «терористи!» та своїми «закривавленими» тілами на землі перешкоджали послу росії Сергію Андрєєву, у супроводі проросійських сил, покласти у Варшаві вінок до могили радянським солдатам.
Посол рф прибув 9 травня на покладання квітів у супроводі численної охорони і, поклавши вінок біля пам’ятника, швидко залишив меморіал радянським солдатам, передає кореспондент Укрінформу.
Українські та польські активісти, загорнуті в «закривавлені» білі простирадла з дитячими іграшками, що символізує смерть українських дітей від російських ракет, супроводжували похід посла рф до монумента вигуками «терористи!». Активісти також тримали листівки з петицією до польських органів влади з вимогою визнати посла росії у Польщі персоною нон-грата.
Покладання квітів проросійськими силами супроводжувалося словесними перепалками та агресивною поведінкою з їхнього боку щодо активістів. Вони апелювали до польської поліції, що активісти не дають їм спокійно підійти до пам’ятника і покласти квіти. Агресивні люди з російськими прапорами та георгіївськими стрічками намагалися силою відтягувати активістів, перешкоджали роботі ЗМІ.
За дотриманням правопорядку спостерігала польська поліція, яка розбороняла сутички, які подекуди виникали між проукраїнськими і проросійськими активістами.
Нагадаємо, поряд із монументом радянським солдатам у Варшаві також відбулася публічна презентація скульптури «*уйло» литовського художника Мартинаса Гаубаса. Під час події також було зачитано петицію від «Акції Демократії» та «Комітету оборони демократії» (KOD) з вимогою закрити посольство рф у Польщі та оголосити посла терористичної країни персоною нон грата.
Поряд зі скульптурою українські та польські активісти розгорнули інсталяцію у вигляді поля дитячих іграшок і ракет із написами зруйнованих українських міст, а також закривавлених людей.
Як повідомлялося, перший раз скульптура «*уйло» з’явилася у Литві під час акції до річниці повномасштабного вторгнення, і з того часу стала символом сміливого мистецького спротиву російському імперіалізму.