Правоохоронці систематично проводять заняття з особистої кібербезпеки, адже діти можуть стикатися в Інтернеті з великою кількістю загроз: від ризиків, пов’язаних із контентом, до небезпеки бути втягнутими злочинну діяльність або стати жертвами сексуального насильства чи шахрайства.
Повідомили в поліції Львівської області.
Під час лекцій ювенальні поліцейські розповідають, насамперед, про кібербулінг.
Далі – про ризики пов’язані з контентом, які умовно діляться на три категорії: що діти споживають із мережі, яку інформацію там публікують та з ким вони комунікують.
Крім цього, є ще три блоки ризиків, які пов’язані з особистою безпекою: загроза онлайн-шахрайства, секстингу або залучення дітей до протиправної діяльності, пов’язаної з війною.
Також останнім часом з’явились загрози, пов’язані з використанням штучного інтелекту: це дипфейки, або використання чатботів, створених за допомогою ШІ.
Поліцейські дають поради дітям про те, як не потрапити до неприємних ситуацій у цифровому просторі:
Не відкривай невідомі тобі файли;
Не надсилай та не розміщуй свої інтимні фотографії;
Не повідомляй свої паролі від сторінок;
Не відповідай на листи незнайомцю;
Не повідомляй своє місцезнаходження.
«Важливо розуміти, що зростає кількість залучення нашими ворогами дітей до злочинної діяльності. Тому ми маємо не лише навчати їх зберігати свою приватність, а й інструктувати як правильно реагувати на загрозу. І перше, що має зробити дитина – це повідомити про неї дорослому або на спецлінію «102», – зазначає начальник сектору ювенальної превенції поліції Львівщини майор поліції Ольга Ковальчук.