20 травня у Львівському національному університеті ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького відбудуться вибори ректора.
Повідомив Еспресо. Захід.
Львівський національний університеті ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького – уже третій виш, де обиратимуть ректора цієї весни. На відміну від Львівської політехніки та ЛНУ ім. Івана Франка за посаду керівника вишу боротимуться лише два кандидати: в.о ректора Іван Парубчак та професор кафедри мікробіології та вірусології Руслан Пеленьо.
Іван Парубчак народився 6 лютого 1976 року у Львові. Має три вищі освіти: закінчив Львівську політехніку за спеціальністю “Хімічна технологія палива та вуглецевих матеріалів”, ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю “Правознавство” та Львівський регіональний інститут державного управління Української академії державного управління при Президентові України за спеціальністю “Державне управління”.
У 2002–2007 рр. працював радником першого заступника голови Львівської обласної ради із соціально-гуманітарних питань. Був заступником завідувача кафедри філософії та економіки Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького.
У Львівському національному університеті ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького працює з 2015 року.
У 2015–2017 рр. був професором кафедри зовнішньоекономічної діяльності, у 2017–2023 рр. – завідувачем кафедри публічного управління та адміністрування. У 2020 р. отримав вчене звання професора кафедри публічного управління та адміністрування. Він є членом спільної робочої групи Міністерства освіти та науки і Національного агентства з питань державної служби із проведення експериментального ЄДКІ спеціальності 281 “Публічне управління та адміністрування” у 2021 році. Іван Парубчак також є головним редактором журналів “Сільський господар” і “Науковий вісник” Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького.
У 2021 р. нагороджений Грамотою Верховної Ради України “За заслуги перед Українським народом”. У 2023 р. отримав медаль “За сумлінну працю” Профспілки Кабінету Міністрів України. Має досвід викладання іноземною мовою за кордоном.
З вересня 2023 року і виконує обов’язки ректора Львівського національного університету
Ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького. Цікаво, що після його призначення в.о ректора частина студентів записала відеозвернення з вимогою призначити вибори ректора. А уже 15 травня цього року Колегія студентів Львівського університету ветмедицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького ухвалила рішення про офіційну підтримку його кандидатури на посаду ректора Університету.
Пеленьо Руслан Андрійович – професор кафедри мікробіології та вірусології, доктор ветеринарних наук. Народився у с. Цеперів Кам’янка-Бузького району Львівської області у 1979 році. У 2001 році закінчив факультет ветеринарної медицини Львівської академії ветеринарної медицини імені С. З. Ґжицького.До вступу в аспірантуру працював лікарем ветеринарної медицини.
З грудня 2001 року безперервно працює у Львівському національному університеті ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького.
Руслан Пеленьо є автором навчальних посібників з грифом МОН і МАП України, статей, що індексуються у наукометричних базах Scopus та Web of Science та опублікованих у фахових виданнях України, Технічних умов, Державних стандартів України, два з яких Стандарти вищої освіти. Загальна кількість – понад 160 наукових та навчально-методичних праць.
Наукові інтереси – мікробіоценоз організму тварин, виробничих потужностей та довкілля. Під моїм керівництвом дисертації захистили один здобувач освітньо-наукового ступеня доктора філософії та одна здобувачка наукового ступеня кандидата наук. Нині керую підготовкою 5 аспірантів і 1 докторанта.
З 2011 по 2024 рік був двічі обраний деканом факультету громадського розвитку та здоров’я. За час роботи на цій посаді було одержано ліцензії на підготовку здобувачів за різними рівнями вищої освіти за спеціальностями: 212 Ветеринарна гігієна, санітарія і експертиза, 081 Право, 011 Освітні, педагогічні науки, 226 Фармація, промислова фармація, 227 Фізична терапія, ерготерапія, 017 Фізична культура і спорт.
Впродовж двох термінів був Головою науково-методичної підкомісії сектору вищої освіти Науково-методичної ради Міністерства освіти і науки України з аграрних наук та ветеринарії. Нагороджений грамотою Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького (2021 р.), подякою та почесною грамотою Міністерства освіти і науки України (2022 р., 2024 р.).