20 травня у великій залі Палацу молоді, що на площі Петрушевича, відбулася масштабна патріотична акція-концерт у межах ініціативи «Ланцюжок незламності».
Повідомили у Львівській ОВА.
«Ланцюжок незламності» зародився в Запоріжжі у 2024 році з ініціативи керівниці ГО «Наші Мрії» Наталії Величко. Нині ця ініціатива переросла у всеукраїнський рух, до якого вже долучилися сім областей: Запорізька, Закарпатська, Івано-Франківська, Чернівецька, Хмельницька, Тернопільська, а тепер і Львівська.
«Суть ініціативи полягає в тому, щоб у кожній області за підтримки обласних департаментів освіти та ТЦК та СП студентська й учнівська молодь мала можливість зустрічатися з військовими, ветеранами та ветеранками, ставити запитання й чути правдиві відповіді, формуючи ланцюжок незламності та єдності України – зі Сходу на Захід», – наголосила Наталія Величко.
Олег Паска, директор департаменту освіти і науки ЛОДА, зазначив: «Ми виховуємо нове покоління українців на тлі подій, які матимуть доленосні наслідки. Тому важливо, щоб наші учні та студенти відчували як соціальні, так і історичні ланцюжки незламності. Нинішня акція – це потужний чинник патріотичного виховання».
«Цей проєкт також вибудовує зв’язки між воїнами та молоддю, головне завдання якої, звісно, — вчитись, але яка також живе війною й активно долучена, як і вся освіта, до волонтерського руху. Йдеться про національну єдність і спільну відповідальність за майбутнє», – додав він.
Символом акції «Ланцюжок незламності» є відстріляні гільзи, мистецьки переосмислені у вигляді «янголів-охоронців». Їх передають як естафету. Свого часу Львівщина отримала її від Тернопільської області. Цього разу у Львові гільзу-оберіг передали представнику Волинського ТЦК та СП.
Під час заходу педагоги КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» провели творчі патріотичні майстер-класи. Серед них — розпис гільз. «Це символічне мистецтво, що поєднує пам’ять про події війни з творчим переосмисленням», – наголосив директор КЗ ЛОР ЛОЦЕНТУМ Михайло Казимир.
Відбулися й інші заходи: учні та студенти мали змогу поспілкуватися з військовими та курсантами, ознайомитися із сучасними військовими системами.
Кульмінацією дня став концерт «Ланцюжок незламності» — півторагодинне дійство, яке вразило глядачів глибиною національної та історичної єдності українського народу й зарядило студентів і учнів потужною хвилею патріотизму та натхнення.
Учасники вшанували пам’ять полеглих героїв хвилиною мовчання під супровід військового оркетру Національної академії сухопутних військ, а жіночий хор «Грація» виконав Державний Гімн України.
Історичний блок концерту був присвячений постаті українки Олени Степанів — першої в світі жінки, офіційно зарахованої на військову службу у званні офіцерки. Саме завдяки таким постатям і твориться український ланцюжок незламності.
Також згадали подвиг студентів під Крутами. Історичні відео, слайд-шоу, виступи та музичні композиції зробили цю частину концерту зворушливою й натхненною. Ще один ланцюжок незламності — випускники та вихованці Львівського ліцею імені Героїв Крут. Сьогодні цей ліцей є справжнім форпостом виховання майбутніх захисників Батьківщини.
Отець Тарас Михальчук, капелан, нагадав про жертовність і духовний сенс боротьби за Україну.
Полковник Сергій Бондаренко, заступник начальника Національної академії сухопутних військ, висловив гордість з того, що в Україні — патріотична та свідома молодь. Також він підкреслив, що Академія сухопутних військ є одним із найкращих військових вишів країни.
Тематичне відео нагадало про те, як молодь реалізує патріотизм у дії — через волонтерство, плетіння сіток, ремонт техніки, мистецькі ініціативи. Це внесок закладів профтехосвіти, середньої освіти й позашкілля в оборону країни.
Пісні «У полі під Крутами», «Ми стали в стрій!», «Люди-Титани» справили незабутнє враження, як і виступи ансамблю сучасного танцю «Ритми часу», танцтеатру «Життя» та дитячої студії «Смайлики».
«Мистецтво має унікальну силу — воно проникає в серце там, де не завжди достукається слово. Через пісню, танець, сценічні образи у молоді формується відчуття приналежності до єдиної нації, зміцнюється сила духу й зростає усвідомлення власної ролі у спільній справі», – наголосив Олег Климович, директор Львівського державного палацу естетичного виховання учнівської молоді.
Наприкінці концерту відбувся символічний акт передачі гільзи-оберега. Майор Анатолій Бацман, представник Волинського територіального центру комплектування та соціальної підтримки, урочисто прийняв естафету.
Також мистецьку гільзу як відзнаку «Ланцюжка незламності» отримав голова ГО «Рада директорів професійно-технічної освіти Львівщини» Василь Лужецький.
Фінальний акорд — виступ військового оркестру Академії сухопутних військ із композицією «Попурі від сучасності до минулого» («Доброго вечора, ми з України», «Стефанія», «Батько наш Бандера»). На сцені замайоріли синьо-жовті прапори — як символ єдності та сили українського народу.
Усі учасники заходу власноруч пов’язали стрічки до плетеної символічної карти України у вигляді маскувальної сітки. Саме так — внеском кожного, вузлик за вузликом — формується ЛАНЦЮЖОК НЕЗЛАМНОСТІ України.