У місті облаштують перший безбар’єрний маршрут протяжністю майже 15 км. Він з’єднає два райони – Шевченківський та Личаківський. Передбачано, що всі будівлі і простори вздовж цього маршруту мають бути доступними для безперешкодного пересування маломобільних людей. Проєкт реалізується у межах співпраці Міністерства розвитку громад та територій “Рух без барʼєрів”, де Львів обрано одним із 15 пілотних міст, де реалізовують програму.
Повідомила пресслужба Львівської міської ради.
«Безбар’єрний маршрут – це певна територія, вздовж якої всі заклади (медичні, освітні установи, житлові будинки, ЦНАПи, заклади бізнесу) і простори (дороги, тротуари, зупинки громадського транспорту) мають бути доступними для маломобільних людей. Тобто ця окреслена локація має стати безбар’єрною і зручною для усіх користувачів. Також на цих локаціях, або біля них має курсувати доступний низькопідлоговий транспорт.
Маршрут складатиметься з двох гілок – одна у Шевченківському районі довкола реабілітаційного центру UNBROKEN, а друга у Личаківському районі довкола так званого «Медичного хабу» – це теж територія, де сконцентровано дуже багато медичних закладів, зокрема військовий госпіталь.
Між собою ці гілки сполучаються автобусними маршрутами – № 46 і № 84 та № 47а, на яких курсує низькопідлоговий транспорт», – розповідає Ірина Маруняк, заступниця міського голови Львова з питань доступності.
Облаштовувати цей маршрут у Львові розпочнуть цього року. Об’єкти, які входять до маршруту, вже промаркували – встановили відповідні інформаційні наліпки на будівлях, а також тематичні сітілайти на зупинках громадського транспорту. А фінансування робіт з облаштування доступності вздовж пілотного маршруту буде за кошти міського і державного бюджетів.
Перша гілка безбар’єрного маршруту Львова – це локація окреслена вулицями Миколайчука – Мазепи – П. Орлика – Віри, Надії, Любові. Цю локацію вибрали не випадково, адже це простір біля реабілітаційного центру UNBROKEN, де проходять лікування, реабілітацію, мають змогу проживати та отримати протези наші захисники з усієї України. Маршрут розпочинається від вул. Миколайчука (непарна сторона), від перехрестя з вул. Мазепи. Вздовж маршруту є поліклініка, лікарня св. Пантелеймона і лікарня св. Миколая, парк Замарстинівський, соціальне житло, де проживають люди, які проходять лікування у центрі UNBROKEN, і закінчується все протезною майстернею. Далі маршрут йде у зворотному напрямку – парною стороною вул. Миколайчука, від протезної майстерні до перехрестя з вул. Мазепи.
«Уявімо собі візуально вул. Миколайчука в напрямку до протезної майстерні. Розпочинаємо з парної сторони вулиці. Так на території біля лікарні св. Пантелеймона, поліклініки і лікарні св. Миколая (між вул. Миколайчука – Мазепи – Пилипа Орлика) проведемо ремонт із облаштування громадського простору, із влаштуванням пандусів, теренкурних доріжок, спортивних майданчиків та реабілітаційних зон для повного циклу відновлення протезованих пацієнтів. Що важливо, якщо зараз, щоб дістатися від лікарні св. Пантелеймона до лікарні св. Миколая, потрібно під’їхати машиною, то після облаштування цього простору між лікарнями і поліклінікою можна буде вільно пройти через цей простір.
Далі по маршруту маємо вул. Віри, Надії, Любові. Тут плануємо поремонтувати дорогу, замінити дощову каналізацію та ін.
Наступне – парк Замарстинівський. У парку вже облаштували доступні доріжки, спортивні майданчики для маломобільних, а до кінця літа завершимо облаштовувати ще один інклюзивний майданчик.
Далі – соціальне житло – біля нього облаштуємо зупинку громадського транспорту. І закінчується маршрут протезною майстернею, яка є повністю доступною.
Що важливо, від лікарні св. Пантелеймона до протезної майстерні плануємо облаштувати так званий «лінійний парк» – це буде свого роду пішохідна зона, вздовж якої висадимо зелені насадження, встановимо лавочки. За бажанням, людина зможе пройти пішки від лікарні св. Пантелеймона до майстерні, маючи змогу перепочити по дорозі», – розповідає Ірина Маруняк.
За її словами, у зворотному напрямку маршруту, з парної сторони вулиці Миколайчука, знаходяться житлові будинки та школа № 97. Відтак до усіх цих будівель облаштують елементи доступності – встановлять пандуси і підйомники. Загалом тут облаштують 9 пандусів і встановлять 18 підйомників. А біля двох житлових будинків, які є навпроти соціального житла, облаштують ще й доступну пішохідну зону.
«У межах безбар’єрного маршруту маємо також заклади підприємницької діяльності – аптеки, магазини, відділення Нової пошти. З цими закладами ми укладаємо меморандуми, відповідно до яких, власники цих бізнесів мають власним коштом зробити доступними свої приміщення», – додає посадовиця.
Друга гілка безбар’єрного маршруту Львова знаходиться у Личаківському районі. Її можна окреслити вулицями Личаківська – Яреми – Пекарська, Мечникова. Також вона зачепить вул. Тершаковців, по якій можна пройти до вул. Костя Левицького, де знаходиться ЦНАП і районна адміністрація.
«На цій локації також багато медичних установ. Маємо тут військовий госпіталь, Центр надання послуг учасникам бойових дій, реабілітаційний центр UNBROKEN, медичний простір соціальної реабілітації та ін. До усіх цих закладів також буде облаштовано доступність – буде облаштовано пандуси або підйомники, проведемо благоустрій території із дотриманням норм доступності», – підсумовує Ірина Маруняк.