Львів Червень у музеї Соломії Крушельницької: музика, постаті, відкриття

Червень у музеї Соломії Крушельницької: музика, постаті, відкриття

-

Червень у музеї Соломії Крушельницької: музика, постаті, відкриття

Львів Червень у музеї Соломії Крушельницької: музика, постаті, відкриття

Перший місяць літа Музично-меморіальний музей Соломії Крушельницької зустрічає розмаїттям культурних подій — понад 20 заходів, серед яких піші екскурсії, камерні концерти, лекції та благодійний вечір на підтримку Збройних Сил України.

Повідомила пресслужба Львівської міської ради.

 

Цього місяця музей Соломії Крушельницької виходить за межі власного простору — події також проходитимуть у Львівському фотомузеї та Музеї Міста, де музика переплітатиметься з пам’яттю, словом і візуальним наративом.

·   Неділя, 1 червня, о 14:00 — Лекція Любові Кияновської пам’яті Мирослава Скорика

Музикознавиця, професорка, авторка численних монографій Любов Кияновська запрошує на лекцію у салоні Соломії Крушельницької, присвячену постаті Мирослава Скорика — одного з найвпливовіших українських композиторів ХХ–ХХІ століть.

Вхід вільний!

Адреса: вулиця Соломії Крушельницької, 23

·   Неділя, 1 червня, о 17:00 — Концерт юнихмузикантів за участі учнів Дрогобицької музичної школи №1 ім. Северина Сапруна

Скрипаль Орест Мурза (15 років) та піаністка Соломія Герасимович (14 років) виконають твори Анатолія Кос-Анатольського, Станіслава Людкевича, Костянтина Данькевича та інших українських композиторів. Це той випадок, коли музика говорить мовою юності — відкритою, чутливою й дуже справжньою.

Адреса: вулиця Соломії Крушельницької, 23

·   Вівторок, 3 червня, о 18:00 — Іванна Синенька-Іваницька –  український голос на німецьких сценах. Лекторка – Галина Огорчак

Вихована в інтелігентній родині на Тернопільщині, Іванна Синенька-Іваницька навчалася в Празькій консерваторії, виступала на європейських сценах, працювала в Ужгородському театрі під керівництвом Миколи Садовського. У міжвоєнний період вона стала однією з перших, хто здійснив радіозаписи українських пісень у Празі, Львові та Відні.

Про життєвий і творчий шлях Іванни Синенької-Іваницької, її співочу манеру, долю і внесок у розвиток української музики розповість лекторка — наукова співробітниця Музично-меморіального музею Галина Огорчак.

Вхід вільний!

Адреса: Львівський фотомузей, вул. Коперника, 17

·   Середа, 4 червня, о 18:00 — Концерт камерної музики у салоні Крушельницької за участі студентів кафедри камерного ансамблю та квартету музичної академії ім. Миколи Лисенка

У програмі концерту прозвучать твори європейських композиторів XIX–XX століть, що відзначаються індивідуальним мовленням та глибоким емоційним наповненням: від романтичної щирості Едварда Гріга та камерного ліризму Нільса Гаде до експресивної драматургії Франса Шуберта й новаторського звучання Леоша Яначека.

Адреса: вулиця Соломії Крушельницької, 23

·   Четвер, 5 червня, о 14:00 — Концерт юних музикантів за участі учнів Соснівської школи мистецтв

Цей концерт — не лише про ноти, а про шлях до себе. Про те, як навчання музики стає простором росту, в якому поруч і хвилювання, і радість від подолання труднощів, і бажання дарувати свою творчість іншим.

Молоді виконавці зіграють твори, які стали для них маленькими відкриттями — у звучанні, у розумінні, у відчутті себе на сцені.

 

Адреса: вулиця Соломії Крушельницької, 23

·   Четвер, 5 червня, о 18:00 — Музично-поетичний вечір Союзу українок

До 35-річчя відновлення діяльності Союзу українок у Львові в салоні Крушельницької відбудеться літературно-музичний вечір, присвячений творчості Богдана-Юрія Янівського. Композитор-пісняр, автор музики до вистав, фільмів та телепроєктів, Янівський глибоко вписався в історію українського музичного мистецтва. У його музиці — ліричність, театральність і емоційна глибина, у піснях — мелодії, що зворушують серце.

Прозвучать як добре знані, так і маловідомі твори композитора на слова Богдана Стельмаха, Ліни Костенко, Петра Шкраб’юка, Миколи Ільницького, Маркіяна Шашкевича та інших авторів.

Адреса: вулиця Соломії Крушельницької, 23

·   Субота, 7 червня, о 15:00 — Музей Крушельницької: відкриття експозиції

Музей Соломії Крушельницької відкриває двері оновленої експозиції після ремонту! Ви побачите унікальні артефакти з особистого архіву примадонни — раритетні фотографії, рукописи, оцифровані документи, театральні афіші, рецензії та особисті речі. Це не просто музейна виставка — це емоційна подорож у світ Соломії, жінки, яка увійшла в історію світової опери.

Вхід вільний!

Адреса: вулиця Соломії Крушельницької, 23

·   Субота, 7 червня, о 18:00 — Концерт скрипкової романтичної мініатюри

У виконанні скрипалів Ярослава Яровенка та Андрія Шутки у співпраці з піаністкою Оксаною Бассою прозвучать камерні твори, які репрезентують різноманіття національних стилів, жанрових форм та скрипкових технік європейського романтизму.

Програма концерту охоплює блискучу іспанську темпераментність Пабло Сарасате, емоційний драматизм Едуара Лало, елегійну північну глибину Яна Сібеліуса, а також рідкісні мініатюри Сальваторе Леонарді й інших композиторів. Ці твори вражають витонченістю мелодизму, тонкою гармонією та багатством колористики, водночас вимагаючи від виконавців віртуозності, музичної чутливості та сценічної виразності.

Адреса: вулиця Соломії Крушельницької, 23

·   Неділя, 8 червня, о 15:00 — піша екскурсія «Львів театральний»

Львів має давні театральні традиції, що охоплюють різні форми сценічного мистецтва – від вертепу, «шкільної драми» та театралізованих видовищ під відкритим небом до європейського театру commedia dell’arte. Перший стаціонарний театр у Львові – Цісарсько-королівський привілейований театр – розпочав свою діяльність у 1776 році, і відтоді відвідування театрів стало улюбленою розвагою львів’ян.

Запрошуємо дізнатися більше про історію львівських театрів XVIII-XX століть та видатних виконавців під час пішої екскурсії Данути Білавич.

Місце збору: вул. Соломії Крушельницької, 23

·   Неділя, 8 червня, о 18:00 — Вечір вокальної та інструментальної музики у салоні Крушельницької за участі студентів музичної академії ім. Миколи Лисенка

У програмі звучатимуть твори Миколи Лисенка, Остапа Нижанківського, Бориса Лятошинського, Федора Надененка, скрипкові мініатюри Михайла Вериківського, а також інструментальні композиції Юрія Іщенка та інших українських композиторів. Цей концерт стане можливістю почути багатогранність українського музичного мистецтва — від ліричних солоспівів до віртуозних інструментальних п’єс.

Адреса: вулиця Соломії Крушельницької, 23

·   Вівторок, 10 червня, о 18:00 — «Мої почування і моє серце були завжди українськими». Піаністка Любка Колесса.

Видатна піаністка Любка Колесса (1902-1997) є легендарною постаттю в національній та світовій музичній культурі. Вона не лише прославила українське фортепіанне мистецтво на міжнародних сценах, була професіоналом найвищої якості, але й стала символом досконалості, вишуканості та жіночої чарівності.

Про життєвий і творчий шлях Любки Колесси розповість лекторка Данута Білавич, завідувачка наукового відділу Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької.

Вхід вільний!

Адреса: Львівський фотомузей, вул. Коперника, 17

Середа, 11 червня, о 14:00 — Концерт юних музикантів за участі учнів Дрогобицької музичної школи №1 ім. Северина Сапруна

Молоді виконавці привезуть до Львова те, чим живуть щодня: хвилини праці, хвилювання перед виступом, гордість за власний прогрес і, головне, любов до музики. На сцені прозвучать твори, які діти вивчали з терпінням і натхненням. Цей концерт — нагода побачити, як народжується музична особистість. Це ще не досконалість, але вже справжність. А ще — радість бути почутим.

Адреса: вулиця Соломії Крушельницької, 23

·   Четвер, 12 червня, о 17:00 — «Наш не свій»: Kammersänger Модест Менцинський. Лекція Ірини Криворучки

«Героїчний тенор, який підкорив Європу», «некоронований король тонів», «володар людських сердець» – так міжнародні критики оцінювали талант українського оперного співака світової слави Модеста Менцинського. Феноменальний голос, багатий репертуар і непересічний драматичний талант цього митця полонили вибагливих слухачів та вражали найприскіпливіших музикознавців у багатьох європейських країнах.

150-річний ювілей Модеста Менцинського відзначаємо цього року. З цієї нагоди Музей історії Львова запрошує дізнатися більше про видатного тенора!

Вхід вільний за попередньою реєстрацією

Адреса: Музей Міста, площа Ринок, 1

·   Субота, 14 червня, о 15:00 — піша екскурсія «Місцями музики і цвітіння»

Під час прогулянки розповідатимуть про багату музичну культуру Львова, інституції, пов’язані з музичним мистецтвом, а також про видатних митців, що жили та творили у нашому місті. Відвідувачі дізнаються більше про Франца Ксавера Моцарта, Станіслава Людкевича, Мирослава Скорика, Володимира Івасюка, Ігоря Білозора та інших митців, чия творчість стала частиною львівського культурного спадку.

Екскурсію підготувала: Данута Білавич та Анна Якимишин

Місце збору: вул. Соломії Крушельницької, 23

·   Субота, 14 червня, о 18:00 — Благодійний вечір української музики в салоні Крушельницької

Музей Соломії Крушельницької запрошує на благодійний вечір, що відбудеться на підтримку Збройних сил України. У концерті візьмуть участь артисти Львівського Національного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької: Сергій Григоренко, Олександр Зозуля, Галина Гарбіт, Анастасія Вівчар та Максим Сальніков. Вони виконають шедеври української музики, даруючи слухачам неповторні музичні враження та водночас об’єднуючи нас у спільній меті — підтримати наших воїнів.

Вхід вільний за умови благодійного внеску!

Адреса: вулиця Соломії Крушельницької, 23

·   Неділя, 15 червня, о 18:00 — Багателі Сильвестрова. Віталій Дворовий

Цього вечора слухачі матимуть змогу зануритися у світ багателей у виконанні піаніста Віталія Дворового. Багатель — це невелика музична п’єса, легка за звучанням, технічно нескладна та граціозна за характером. У своїх багателях Сильвестров створює своєрідну форму «тональної атональності», де мелодійні лінії спираються на тональну сферу, але водночас виходять за її межі, зберігаючи прозорість та внутрішню гармонію.

Основна естетична ідея Сильвестрова — музика як миттєвий відбиток емоцій та переживань, що резонують з простором і часом. Багатель у його інтерпретації — це не просто мініатюра, а самодостатня музична рефлексія, що залишає глибокий емоційний слід.

Адреса: вулиця Соломії Крушельницької, 23

Вівторок, 17 червня, о 18:00 — Михайло Голинський, король українських тенорів.

Минуло 135 років від дня народження відомого українського оперного і камерного співака (героїчного тенора), великого патріота України Михайла Голинського (1890-1973).

Його називали “королем українських тенорів”, “українським Карузо”, спадкоємцем видатних співаків – Олександра Мишуги, Соломії Крушельницької, Модеста Менцинського. Його вітали як короля – Львові, Варшаві, Берліні, Одесі, Києві, Харкові, Оттаві, Торонто… Найбільшою мрією Михайла Голинського було виступати зі сцени українською мовою для свого рідного народу.

Про життєвий і творчий шлях Михайла Голинського розповість лекторка – Данута Білавич, завідувачка наукового відділу Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької.

Вхід вільний!

Адреса: Львівський фотомузей, вул. Коперника, 17

·   Субота, 21 червня, о 15:00 — Піша екскурсія: місцями львівської сецесії

Наукова працівниця Анна Якимишин розповість про забудову Львова кінця XIX — початку XX століття, вплив сецесії на архітектуру міста, його мистецьке середовище та побут львів’ян. Ви відкриєте для себе мальовничі вулички, де витонченість архітектурних форм і вишукані декоративні деталі створюють неповторний шарм львівської сецесії.

Піші екскурсії — це не просто прогулянка, а справжня музична мандрівка крізь історію. Це можливість не лише насолодитися літнім містом, але й зробити добру справу для власного здоров’я: один такий маршрут — це ті самі 10 тисяч кроків, які радять лікарі для активного способу життя. Ходити легко, корисно і надихає, особливо коли місто розповідає свої музичні таємниці.

Місце збору – площа Соборна (кінцева зупинка трамваю)

·   Субота, 21 червня, о 18:00 — Камерний вечір австрійської духової музики у салоні Крушельницької

У програмі концерту — твори від епохи класицизму до ХХ століття: від Гайдна, чия музика окреслила основи класичної форми, до Карла Пільса — австрійського композитора, що поєднав традицію із модерними інтонаціями XX століття.

Виконавці — Олександр Баклаженко (труба) та Марія Федина (фортепіано) — представлять підбірку камерних творів, які рідко звучать у концертному житті, проте заслуговують на особливу увагу. Вишукана акустика салону Соломії Крушельницької лише підсилить ефект камерності та близькості до музики.

Адреса: вулиця Соломії Крушельницької, 23

·   Вівторок, 24 червня, о 18:00 — Українська віденка Іра Маланюк

«Я українка з Галичини», — так про себе говорила Іра Маланюк — одна з найяскравіших оперних примадон середини ХХ століття. Її артистичне обдарування вирізнялося природним мецо-сопрано широкого діапазону, абсолютним музичним слухом, блискучим драматичним талантом і чарівною зовнішністю.

З незмінним успіхом вона виступала на провідних оперних сценах світу. Упродовж багатьох років найвпливовіші критики зараховували її до найкращих інтерпретаторок творів Ваґнера й Моцарта.

Про життєвий і творчий шлях Іри Маланюк розповість Ірина Криворучка, зберігачка фондів Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької.

Вхід вільний!

Адреса: Львівський фотомузей, вул. Коперника, 17

·   Середа, 25 червня, о 18:00 — Вокальний вечір у салоні Крушельницької

Спів Наталії Попілевич прозвучить у співзвуччі з фортепіано та струнним квартетом, наповнюючи простір камерною глибиною та м’яким звучанням.

У програмі — арії з опер Джузеппе Верді, Джованні Перголезі, Костянтина Данькевича, Євгена Юцевича, а також ліричні твори композиторів Мечислава Карловича, Франца Шуберта, Бориса Кудрика, Ярослава Лопатинського, Федеріко Лонґаса. Особливу атмосферу створять і українські народні пісні в авторських обробках.

Адреса: вулиця Соломії Крушельницької, 23

До уваги відвідувачів:

Завітати у Музей Соломії Крушельницької можна щодня, окрім вівторка, з 11:00-18:00 за вхідним квитком.

Екскурсії відбуваються у фіксовані години: з понеділка до п’ятниці о 12:00 та 16:00, у суботу і неділю о 12:00 та 15:00. Вівторок – вихідний.

Якщо виникли питання, телефонуйте за номером: 0 (67) 261 78 17

Детальніше про події дізнавайтеся на сторінці у Facebook або Instagram. Квитки можна придбати онлайн тут або в касах музеїв.

 

 

Коментарі

Останні новини

Вбивство Ірини Фаріон: у суді вивчають відео із камер спостереження

Сьогодні, 28 травня, у Шевченківському районному суді Львова відбулося засідання у справі підозрюваного у вбивстві Ірини Фаріон В'ячеслава Зінченка. Під...

На Львівщині вшанували пам’ять Івана Франка

Сьогодні, 28 травня, минають 109-ті роковини смерті Івана Франка. Представники влади, громадськості, студентська і учнівська молодь поклали квіти до...

Садовий звільнив очільницю управління зовнішніх зв’язків і промоції

Тетяна Хабібрахманова, яка дотепер очолювала управління зовнішніх зв'язків і промоції, перейшла на посаду позаштатного радника міського голови Львова. Посадовиця...

Завтра інавгурація ректорки Львівської політехніки Наталії Шаховської

29 травня в Актовій залі головного корпусу відбудеться урочисте засідання Вченої ради Львівської політехніки з нагоди інавгурації ректорки Університету Наталії Шаховської. Початок...

Журналісти отримали детальні плани ядерних об’єктів росії

Журналісти данського видання Danwatch та німецького журналу Der Spiegel отримали плани секретних російських ядерних об’єктів у найдрібніших деталях. Як виявилося, вони відкрито...

На Львівщині виконроб вкрав 1,3 млн грн на будівництві укриттів

Заволодів коштами, виділеними на будівництво укриттів - на Львівщині поліцейські повідомили про підозру організатору схеми. Встановлено, що 46-річний мешканець...

Новий Генконсул Республіки Польща розпочав дипломатичну місію у Львові

Сьогодні, 28 травня, начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький зустрівся з новопризначеним Генеральним консулом Республіки Польща у Львові...

У Львові відбудеться «Тиждень здоров’я»

Із 3 до 7 червня у Львові триватиме традиційна загальноміська кампанія «Тиждень здоров’я», під час якої мешканці громади зможуть...

У Белзі створили унікальну аудіоекскурсію: її особливість – голос гіда

Спеціально до Тижня єврейської культурної спадщини на Львівщині у Белзі презентували унікальну аудіоекскурсію. Її особливість — голос гіда. Повідомила пресслужба...

Відновлено подачу гарячої води до 241 будинку Шевченківського району

Гаряче водопостачання відновили у 241 будинку Шевченківського району Львова після гідравлічних випробувань теплових мереж. Як повідомили у ЛМКП «Львівтеплоенерго»,...

Зеленський прибув до Берліна

Президент України Володимир Зеленський прибув до Берліна. Відео прибуття глави держави оприлюднила пресслужба Президента, передає Укрінформ. Програмою візиту передбачена зустріч Володимира...

Зеленський візьме участь у саміті G7

Президент Володимир Зеленський підтвердив, що має запрошення на саміт G7, і заявив, що «Україні дуже важливо розуміти, в якому...

У Львові відзначили переможців учнівських олімпіад та конкурсів

Учора, 27 травня, в актовій залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбулася урочиста церемонія нагородження переможців та призерів...

У центрі Львова пришвидшили рух громадського транспорту

Завдяки модернізації світлофорного об’єкта та впровадженню пріоритету громадського транспорту на перехресті вул. І. Франка – Кн. Романа вдалося пришвидшити...

Ректором Львівського ветуніверситету обрали Івана Парубчака

На повторних виборах ректора Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького, що відбулися 27 травня, перемогу здобув Іван...

Погода у Львові

Lviv
легкий дощ
13.6 ° C
13.6 °
13.6 °
97 %
1.9kmh
100 %
Ср
13 °
Чт
14 °
Пт
17 °
Сб
20 °
Нд
21 °
- Advertisement -