На вулиці Пекарській, 3 мешканка самостійно пофарбувала частину фасаду будинку, який має статус пам’ятки архітектури. На інцидент звернули увагу користувачі соцмереж, після чого фахівці Офісу охорони культурної спадщини разом із представниками ЛКП «Господар» здійснили виїзд і склали протокол про адміністративне правопорушення.
Повідомила пресслужба Львівської міської ради з покликанням на Офіс охорони культурної спадщини.
«Мешканка пояснила, що використала ґрунтівку через незадовільний стан стін – фасад мокрів і потребував захисту. Враховуючи, що фасад вигорів та сильно відрізняється від автентичного кольору, мешканка пообіцяла найближчим часом замалювати оброблену ділянку в колір, максимально наближений до оригінального кольору будівлі. Якщо після висихання фарба виявиться надто контрастною – перефарбує повторно», – йдеться у повідомленні офісу.
Окрім адмінпротоколу, жінці нададуть припис з вимогою усунути порушення з урахуванням законодавства та фахових рекомендацій.
В Офісі охорони культурної спадщини нагадують: усі втручання в історичному ареалі міста мають бути узгоджені.