У центральній частині Львова та інших районах почастішали випадки загорянь контейнерів для твердих побутових відходів. Основна причина — непогашені недопалки та сірники, які львів’яни та туристи викидають у баки. У мерії закликають бути уважними: вогонь може миттєво охопити пластик або папір, а відновлення одного контейнера коштує 24 тисячі гривень.
Повідомила пресслужба Львівської міської ради.
«Фіксуємо часті випадки пожеж на контейнерних майданчиках для відходів, зокрема у центральні частині міста, яку обслуговує перевізник “Грінера”. А відновлення одного контейнера після пожежі вартує перевізнику 24 тис. грн.
Причиною загорання є потрапляння у контейнери непогашених недопалків або сірників. Тому, просимо мешканців і гостей міста бути уважними і відповідальними. Не кидати у контейнери недопалків, які ще тліють, непогашених сірників адже, якщо в цей момент у контейнері є якийсь сухий матеріал чи пластик, то він миттєво спалахне.
Також просимо мешканців, якщо ви помітили дим або полум’я під час викидання відходів чи просто побачили полум’я проходячи повз – негайно телефонуйте за номером 101! Не залишайтесь байдужими – ваша уважність може врятувати майно та зберегти довкілля. Адже зазвичай, контейнерні майданчики розташовані поблизу припаркованих автомобілів, гаражів, та інших господарських споруд, тож такі пожежі можуть мати жахливі наслідки», – пояснюють у департаменті житлового господарства та інфраструктури ЛМР.
За інформацією департаменту, загалом від початку цього року у Львові сталося 35 пожеж на контейнерних майданчиках ТПВ. З них 13 пожеж зафіксовано у Галицькому районі, який обслуговує перевізник “Грінера”, 13 на майданчиках, які обслуговує ЛКП «Львівспецкомунтранс» (в основному у Залізничному районі), а решта – на майданчиках інших перевізників.
Мешканцям нагадують, до контейнерів ТПВ не можна викидати небезпечні відходи: лампи, батареї і акумулятори та ртутні термометри, а ще масла і оливи.