Вночі та зранку 10 липня у Львові випала рекордна кількість опадів — 110,2 мм за 12 годин, що становить 115% місячної норми. Для порівняння, попередній рекорд у місті зафіксовано ще у 1966 році — 86,3 мм/добу. За класифікацією метеорологів, така злива є надзвичайним дощем. Всі міські служби, комунальні підприємства працюють у посиленому режимі для оперативної ліквідації наслідків негоди. Роботу координує штаб з ліквідації наслідків негоди, який працює цілодобово.
Повідомила пресслужба Львівської міської ради.
«Міський штаб з ліквідації наслідків негоди працює цілодобово. Сьогодні ввечері відбудеться чергове засідання для аналізу, що вдалося ліквідувати, де потрібне підсилення», – наголосила заступниця міського голови Ірина Кулинич.
За інформацією керівниці департаменту житлового господарства та інфраструктури Оксани Пригоди, цей дощ класифікується як надзвичайно сильний, станом на 09:00 год. випало 110,2 мм за 12 годин, що становить 115% місячної норми. Внаслідок цього відбулось переповнення русла річки Зубра, річки Марунька (м. Винники) та дуже повноводною стала річка Вишенька, що теж виходить з берегів. Найбільше підтоплення фіксували на вулицях, що межують із долиною річки Зубра. Зокрема, це вулиці Трускавецька, Окружна, Авіаційна.
“Також мали звернення щодо підтоплень вулично-дорожньої мережі. Всі звернення опрацювали та ліквідували наслідки. Зафіксовано падіння 9 дерев та 4 великих гілок. Їх всіх було оперативно розкрижовано.
Також є повідомлення про протікання дахів. На кожній з адрес працюють комунальні служби, частину протікань вже ліквідовано, це незначні роботи”, – повідомила Оксана Пригода.
За інформацією Олега Забарила, керівника департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури, громадський транспорт курсував у звичному режимі, лише на короткий час трамваї маршрутів № 4 і № 8 були закорочені до Центру Довженка через підтоплення на вул. Вернадського. Коли вода зійшла, відновили курсування за повним маршрутом.
По світлофорних об’єктах було тимчасове вимкнення 11 світлофорних об’єктів. На найбільших перехрестях працюють регулювальники. Водночас ремонтні бригади “Львівавтодор” працюють над відновленням роботи світлофорних об’єктів. Також він повідомив, що міські евакуатори залучені для того, щоб здійснювати переміщення автівок з вулиць, які є підтоплені, до більш безпечних місць.
“Є підтоплення кількох закладів переважно у Франківському районі, частина – у Сихівському. Переважно йдеться про підтоплення укриттів. Десь вода сама сходить, десь відкачуємо. Найскладніше ситуація у початковій школі «Школа радості», ліцеї Пулюя та Міжрегіональне вище професійне училище автомобільного транспорту та будівництва. Однак всюди ситуація контрольована.
Що стосується культурних інституцій, то є підтоплення приміщення у Центрі Довженка. Зараз там ліквідовують наслідки негоди, тож сьогодні тут не працюватиме кінозал та точка «Спільно»”, – повідомив директор департаменту освіти та культури Андрій Закалюк.
Як повідомила керівниця управління охорони здоров’я Марта Матюшко, звернень мешканів щодо травм внаслідок негоди не було, всі поліклініки та лікарні міста працюють у звичному режимі.
Місто закликає мешканців бути обережними, а також повідомляти про проблеми на Гарячу лінію 1580.