Сьогодні у зв’язку з негодою представники міської Інспекції держархбудконтролю обстежили критичні місця у районі житлової забудови на вулиці Трускавецькій. Зафіксовано, що зі сторони Львова – наразі без масштабних підтоплень, а з протилежного боку у Сокільниках – високий рівень води.
Про це повідомив заступник міського голови з містобудування Любомир Зубач та додав, що запропонує винести на розгляд окремої комісії питання забудови на околицях Львова сусідніми громадами.
«Зміна клімату – це вона. Не щось абстрактне, а дуже реальні наслідки. Варто розуміти, що такі ситуації, коли спека, а далі рясні й затяжні дощі, будуть щоразу частішими. На жаль. Та незважаючи на серйозну причину, заплющити очі на проблему – не варіант.
Всі ви, очевидно, вже встигли побачити у соцмережах фото, на котрих новозбудовані ЖК і їхні парковки. А там – машини по вікна у воді. І скрізь підписи – “Львів, затоплені будинки”. Ну давайте заради справедливості – це не Львів, а Сокільники. Так, це близько. Фактично по межі. Утім це не Львів. Прошу припинити недолугі маніпуляції. А сокільницьку владу, яка спланувала цю забудову – взяти на себе відповідальність. У людей, власників авто – біда», – зазначив Любомив Зубач.
Він додав, що за інформацією метеослужби, такого обсягу опадів не було ще у Львові від часів, як вони проводять моніторинг – 115 мм. Це майже удвічі більше ніж тоді, коли декілька років тому підтопило вулицю Сахарова – тоді було 67 мм.
Посадовець наголосив, що з огляду на нещодавній всеукраїнський скандал із запланованою забудовою Сокільників на 130 га, сьогоднішня ситуація – це одна з причин, чому треба бити на сполох через хаотичну забудову на околицях Львівської громади.
«Маємо інформацію про такі факти не лише щодо Сокільників. А тому пропонуватиму міському голові Львова створити окрему комісію з цього приводу», – сказав Любомир Зубач.
Нагадаємо, вночі та зранку 10 липня у Львові випала рекордна кількість опадів — 110,2 мм за 12 годин, що становить 115% місячної норми. Для порівняння, попередній рекорд у місті зафіксовано ще у 1966 році – 86,3 мм/добу. За класифікацією метеорологів, така злива є надзвичайним дощем. Всі міські служби, комунальні підприємства працюють у посиленому режимі для оперативної ліквідації наслідків негоди. Роботу координує штаб з ліквідації наслідків негоди, який працює цілодобово.