Виконавчий комітет Львівської міської ради учора прийняв рішення про виділення 30 млн грн на проведення першочергових аварійних робіт у будинках, які були пошкоджені після масштабного ворожого обстрілу 12 липня, а також погодив механізм виплати компенсацій мешканцям на оренду тимчасового житла і за пошкоджені вікна і двері.
Повідомила пресслужба Львівської міської ради.
«Внаслідок останньої ворожої російської атаки у Львові постраждало 46 будинків. Три будинки знаходяться в гостроаварійному стані. У будівлях вибито більше 500 вікон та зруйновано багато вхідних дверей.
Тому сьогодні виконавчий комітет міської ради прийняв кілька важливих рішень для ліквідації наслідків останнього обстрілу. Зокрема прийняли рішення щодо механізму здійснення виплат мешканцям за вибиті вікна і двері. Нагадаю, що за одне пошкоджене вікно виплачуємо до 12 тис. грн, а за одні двері до 8 тис. грн.
Також запущена процедура по виплаті компенсації на оренду житла, для мешканців 17 квартир, що непридатні для проживання. Сума виплат на оренду житла, за однокімнатну квартиру становить 10 тис. грн, за двокімнатну – 12 тис. грн, за трикімнатну і більше – 15 тис. грн.
Зазначу, що на цю хвилину мешканці 15 квартир проживають у готелях міста. Відтак вони можуть знайти собі орендоване житло і місто буде покривати оренду до того моменту поки їхні помешкання не будуть відновлені, або не буде запропоновано альтернативу житлу.
Також сьогодні з резервного фонду бюджету Львівської громади ми виділили близько 30 млн грн для того, щоб проводити гостроаварійні роботи у пошкоджених будинках. Роботи вже проводяться і буде необхідно оплачувати вартість виконаних робіт, згідно з актами», – розповів Андрій Москаленко, перший заступник міського голови Львова.
Нагадаємо, вночі 12 липня 2025 року росія здійснила комбіновану атаку на Львів ракетами та дронами. Вибухи пролунали в кількох районах міста. Пошкоджено 46 житлових будинків, вибито 522 вікна, 15 квартир непридатні для проживання, зруйновано 20 автомобілів.
Постраждали понад 20 об’єктів бізнесу, корпуси Львівської політехніки, будівлі міських судів, промислові об’єкти. Один із будинків – на вул. Олени Степанівни, 35 – за висновками експертів, не підлягає відновленню. Місто розглядає питання про компенсацію на купівлю нового житла для його мешканців.
На вул. Стороженка, 11 від ранку суботи продовжує працювати тимчасовий виїзний Центр надання адміністративних послуг. Фахівці ЦНАП спільно із соціальними працівниками надають консультації та приймають заяви на різні компенсації від мешканців та підприємців, майно яких постраждало від російського обстрілу Львова 12 липня.