Турецькі фахівці з ампфутболу (футбол серед гравців з ампутованою верхньою або нижньою кінцівкою) приїхали до Львова, щоб провести міжнародний тренувальний семінар для 19 українських футбольних команд ветеранів. Протягом чотирьох днів понад 40 тренерів, гравців і спортивних менеджерів отримували нові теоретичні знання і практичні навички від фахівців світового рівня.
Повідомила пресслужба Львівської міської ради.
Турецькі тренери з ампфутболу вважаються одними з найкращих в світі, адже саме турецька збірна є чемпіоном світу та Європи, а турецький клуб – чинний переможець Ліги Чемпіонів.
«Як тільки ми отримали запрошення від Української асоціації футболу приїхати в Україну, ми одразу погодились, бо для мене честь ділитися знаннями і досвідом із українськими ветеранами. Я також ветеран і також переніс ампутацію ноги, тому дуже добре розумію, наскільки складним є шлях від травми до спортсмена. Я радий ділитися своїм досвідом з українськими захисниками.
В Туреччині грають ампфутбол 21 рік, в Україні це лише на етапі зародження. Але спостерігаючи за завзяттям, бажанням і наполегливістю українських гравців, я впевнений, що українська збірна розвиватиметься в рази швидше. Мотивація футболістів вражає, з ними дуже приємно працювати», – поділився Ґазі Ісмаїл Теміз, головний тренер національної збірної Туреччини з ампфутболу.
В Українській асоціації футболу наголошують, що для ветеранів ампфутбол із засобу реабілітації став чимось значно більшим. Вони хочуть спортивних досягнень і перемог, а для цього потрібно навчатись у найкращих і виводити футбол на милицях в Україні на новий рівень.
«Нам вдалося залучити найкращих у світі фахівці з ампфутболу. На чотири дні до нас приїхав головний тренер національної збірної Туреччини з ампфутболу з усією своєю командою, щоб поділитися своїм досвідом із нашими тренерами і гравцями з 19 команд з ампфутболу. Ми освоюємо методику тренування турецьких колег. Це і практичні заняття, і теоретичні, вивчаємо нові тактики і техніки гри. Це той фундамент, який нам зараз потрібен в Україні, щоб вивести ампфутбольний рух на новий рівень», – пояснює Богдан Мельник, менеджер з розвитку «Ліга дужих» Української асоціації футболу (проєкт, який займається розвитком ампфутболу).
До слова, разом з турецькими футбольними тренерами до Львова приїхав президент Федерації спорту осіб з інвалідністю Туреччини Алпаслан Еркоч. Ця федерація відповідає за розвиток спорту серед осіб з інвалідністю та охоплює 18 спортивних дисциплін. Надихнувшись тим, як у Львові розвивають ветеранський спорт, Алпаслан Еркоч планує залучити турецький бізнес і підписати з мерією Львова тристоронній меморандум про співпрацю, щоб підтримувати і розвивати цей спортивний рух.
«Знайомство з вашими ветеранами нас дуже надихає, тому ми хочемо ще більше допомогти вам розвивати спортивні клуби. Туреччина має багато спортсменів з ампутованими кінцівками і уряд дуже підтримує нашу Федерації спорту осіб з інвалідністю. Я бачу зацікавленість міської влади Львова у цьому, вважаю це дуже правильним і готовий всіляко підтримувати. Зараз ми ділимось своїми знаннями з ампфутболу, але плануємо провести схожі навчальні семінари і з інших видів спорту», – сказав Алпаслан Еркоч.
Міжнародний семінар з турецькими фахівцями проводять за ініціативи Української асоціації футболу, Фундації УАФ та за підтримки Львівської міської ради.