У Львівському центрі надання послуг учасникам бойових дій для ветеранів та їхніх родин періодично проводять лекції з бізнесу, маркетингу та інших напрямків. А напередодні спільно з платформою інтеграції ветеранів «Жити назустріч» провели лекцію з управління особистими фінансами.
Повідомила пресслужба Львівської міської ради.
«Сьогодні ми говорили про цінність фінансової грамотності у сучасному світі, про фінансові цілі, бюджет та про те, як правильно його формувати. Також розібрали основні його складники – це первинні, вторинні та непередбачувані витрати. Дискутували про фінансові звички та про те, як сформувати фінансову подушку», – розповідає Віра Фостяк, тренерка з фінансової грамотності, кандидатка економічних наук, доцентка.
За словами Віри Фостяк, найчастіше люди помиляються у користуванні грошима, коли не заощаджують, не користуються державними пільгами та програмами, зловживають кредитами, покладаються на фінансові піраміди. Крім того, люди часто починають думати про власне фінансове майбутнє занадто пізно. І найелементарніше – не рахують свої гроші.
«Гроші – це про дисципліну і відповідальність, а не про хаос та легковажність», – каже тренерка.
Віра Фостяк уже 6 років працює у підприємництві і таку лекцію проводить не перший раз. Однак з ветеранами та їхніми родинами про фінансову грамотність спілкувалася вперше.
«Спершу мені здалося, що авдиторія була такою “холодною”, оскільки вона мене ще не знала і я її теж. Але минуло трохи часу і дуже-дуже потепліло, це надзвичайно приємно.
Для мене важливо проводити такі лекції для ветеранів та їхніх родин, тому що це наука про нові патерни поведінки та мислення, яке впливатиме на наше суспільство. Якщо у країнах Західної Європи фінансові звички та навички поводження з грошима передаються через покоління, то в Україні такого немає, оскільки розвиток України як держави супроводжується кризами або, як зараз, війною. Але мені дуже хотілося б, щоб ми мали можливість говорити про такий спосіб мислення, який передається з покоління у покоління», – каже Віра Фостяк.
Для того, щоб вже почати змінювати своє мислення тренерка радить знайомитися з літературою про кошти, фінансове мислення та психологію грошей, а також оточувати себе людьми, які лише мотивуватимуть рухатися далі і підвищувати свій заробіток.
«Ми маємо бути в темі фінансової грамотності, оскільки це нові патерни поведінки та мислення, які сформують нове покоління у нашій країні», – підсумовує Віра Фостяк.
Львівський центр надання послуг учасникам бойових дій – один із перших в Україні центрів, який створили для воїнів та їх рідних, де всю допомогу вони отримують за принципом «рівний-рівному».
Найпростіший спосіб звернутися сюди – зателефонувати у колцентр за номером: 073 962 83 25. Або завітати особисто: центр працює за адресами: вул. Пекарська, 41 (надають увесь комплекс послуг), вул. Ген. Чупринки, 85 (акцент на підтримці родин військовополонених і зниклих безвісти), вул. Виговського, 32 (акцент на працевлаштуванні та кар’єрному зростанні ветеранів).
Офіційний сайт Львівського центру надання послуг учасникам бойових дій: https://veterany.city-adm.lviv.ua/
Дізнатися більше про те, як місто допомагає захисникам і захисницям, ветеранам та їх родинам, можна також на офіційному сайті Львівської міської ради: https://city-adm.lviv.ua/help-for-veteran