Триває розслідування щодо закупівлі вікон для будинку на вул. Стрийській, який постраждав від російського ракетного удару. У його межах вручено підозри посадовим особам, які у 2023 році координували екстрене відновлення цього об’єкта. А саме керівнику ЛКП «Рембуд» Олегу Поліщуку, заступниці голови Франківської районної адміністрації Ользі Струмеляк та голові Галицької районної адміністрації Галині Гладяк. Йдеться про управлінські рішення, які ухвалювались у критичних умовах — під тиском часу, безпеки мешканців і браку ресурсів.
Повідомила пресслужба Львівської міської ради.
Львівська міська рада із повагою ставиться до роботи правоохоронних органів і буде максимально сприяти обʼєктивному розслідуванню. Усі відповідні документи та пояснення будуть надані. Важливо пам’ятати, що вручення підозри — це не вирок, а частина юридичної процедури, яка дозволяє встановити всі обставини.
Предметом уваги правоохоронців стали закупівлі вікон для трьох будинків на вул. Стрийській, які постраждали внаслідок російського обстрілу в липні 2023 року.
Йдеться про десятки вікон.
Варто уточнити, що це не звичайні металопластикові пакети. Закупівля та встановлення вікон для історичної будівлі в зоні ЮНЕСКО — це складна й дороговартісна процедура, яка здійснюється за індивідуальним замовленням під кожне вікно. Вона неможлива без погодження з консультативною історико-архітектурною радою. Кошторис робіт був погоджений у встановленому порядку та пройшов державну експертизу, як це передбачено законодавством.
Загальна вартість відбудови та відновлення будинків після прильоту на Стрийській складає 147 мільйонів грн.
Слідство перевіряє, чи була обґрунтованою вартість матеріалів і послуг на суму 1 мільйон 200 тисяч грн — у контексті різких коливань цін на ринку. Адже саме восени 2023 року відбувся різкий стрибок вартості більшості будівельних матеріалів.
Усі відповідні документи, включно з кошторисами, договорами та актами виконаних робіт передано слідчим органам.
«За чотири місяці вдалося здійснити величезний обсяг робіт — від термінових рятувальних заходів до комплексного ремонту будинків. Через характер ушкоджень і масштаби втрат рішення потрібно було приймати швидко. Але ми категорично заперечуємо припущення про зловживання.
Кожен, хто бодай раз робив ремонт, знає, як стрімко змінюються ціни — іноді не щомісяця, а щодня. Тим більше — в умовах воєнного часу, дефіциту матеріалів і обмеженої кількості підрядників.
Ми завжди відкрито говорили: відбудова історичної спадщини — це складно і дорого. Але в цьому випадку йдеться не лише про вікна — йдеться про долі людей, які втратили свої домівки. Наш обов’язок — ці домівки відновити», — коментує заступниця директора департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради Ірина Оліярник-Павленко.
Будинок на вул. Стрийській став одним із символів болю у Львові — десятки людей втратили там житло внаслідок ракетної атаки. Саме тому питання прозорості його відновлення викликає підвищену увагу. Місто зацікавлене у чесному розслідуванні й готове надати всі необхідні пояснення.