БізнесНацбанк спрогнозував поступове підвищення тарифів на комуналку

Нацбанк спрогнозував поступове підвищення тарифів на комуналку

-

Нацбанк спрогнозував поступове підвищення тарифів на комуналку

БізнесНацбанк спрогнозував поступове підвищення тарифів на комуналку

Національний банк України (НБУ) прогнозує підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги та енергоносії з 2026 року.

Про це йдеться в липневому “Інфляційному звіті” Нацбанку, повідомив Цензор.

“НБУ припускає, що до кінця 2025 року чинні тарифи на електроенергію, газ, опалення та постачання гарячої води не переглядатимуться. Проте з огляду на складну ситуацію в енергетиці припускається, що у 2026 році розпочнеться поступове приведення цих тарифів до їх економічно обґрунтованих рівнів”, – зазначається у документі.

Втім, у Нацбанку зауважують, що темпи й масштаб підвищення тарифів поки що невизначені, оскільки різке підвищення вартості енергоносіїв могло б суттєво підживити інфляцію та вимагало б додаткових бюджетних видатків на субсидії.

Натомість зволікання з підвищенням тарифів поглиблюватиме квазіфіскальні дисбаланси і погіршить фінансовий стан державних енергокомпаній.

Регулятор також зауважує, що цьогоріч адміністративна складова інфляції знижуватиметься саме завдяки “замороженим” тарифам. Проте складна ситуація в енергосистемі після масованих російських атак і потреба у відновленні галузі вже зумовлюють неминучість подорожчання послуг у середньостроковій перспективі.

Раніше повідомлялось, що на українців може чекати стрибок інфляції через підвищення цін на електроенергію для бізнесу.

Коментарі

[gs-fb-comments]

Останні новини

Погода у Львові

Lviv
хмарно
0.6 ° C
0.6 °
0.6 °
99 %
4.9kmh
100 %
Пт
1 °
Сб
-0 °
Нд
-1 °
Пн
-8 °
Вт
-4 °
- Advertisement -