КриміналСБУ: експосадовець Міноборони розтратив 1 млрд грн на закупівлі...

СБУ: експосадовець Міноборони розтратив 1 млрд грн на закупівлі продуктів для ЗСУ

-

СБУ: експосадовець Міноборони розтратив 1 млрд грн на закупівлі продуктів для ЗСУ

КриміналСБУ: експосадовець Міноборони розтратив 1 млрд грн на закупівлі продуктів для ЗСУ

Військова контррозвідка та слідчі Служби безпеки за сприяння Міністра оборони викрили розтрату понад 1 млрд грн, виділених на придбання продуктів харчування для ЗСУ протягом березня-грудня 2022 року.

За матеріалами справи, до незаконної діяльності причетний ексочільник одного із департаментів Міноборони.

Як встановило розслідування, перебуваючи на посаді навесні 2022 року, він уклав договір з приватною компанією щодо закупівлі оптових партій харчових продуктів та їх постачання для ЗСУ.

При цьому вартість самої продукції була штучно завищена на 41%, а ціна на організацію її постачання зросла на 221%.

За матеріалами справи, посадовець Міноборони не здійснив належну перевірку обґрунтованості зазначених сум і не погодив укладання контракту з профільними підрозділами оборонного відомства. Це призвело до бюджетних збитків в особливо великих розмірах.

Ініційована правоохоронцями судово-економічна експертиза підтвердила факти розтрати оборонних коштів.

Слідчі СБУ повідомили ексчиновнику про підозру за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені в особливо великих розмірах).

Наразі вирішується питання про обрання йому запобіжного заходу. Зловмиснику загрожує до 12 років ув’язнення з конфіскацією майна.

Триває розслідування для притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до злочину.

Комплексні заходи проводили за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.

Коментарі

[gs-fb-comments]

Останні новини

Погода у Львові

Lviv
хмарно
-1.6 ° C
-1.6 °
-1.6 °
91 %
3.9kmh
100 %
Вт
-3 °
Ср
2 °
Чт
3 °
Пт
2 °
Сб
3 °
- Advertisement -