Сьогодні, 20 жовтня, у Львівській обласній державній адміністрації розпочала роботу комісія з контрольної перевірки виконання вимог законодавства у сфері цивільного захисту. Перевірку проводить Державна служба України з надзвичайних ситуацій відповідно до Плану основних заходів цивільного захисту України на 2025 рік.
Повідомила пресслужба Львівської ОВА.
За словами першого заступника голови Львівської ОДА Андрія Годика, такі перевірки мають важливе значення для підвищення рівня безпеки в області.
«Фактично представники ДСНС мають перевірити і підсумувати ту роботу, яку ми спільними зусиллями, як на рівні області, району та громади мали провести за результатами минулорічної перевірки. Як зазначив голова комісії, плани, які затвердженні на різних рівнях, мають бути відтестовані на їх реальність і ефективність в умовах тих викликів, які є сьогодні. Ми маємо бути готовими діяти швидко і злагоджено у будь-якій надзвичайній ситуації. Робота комісії — це не формальність, а нагода реально оцінити готовність кожного підрозділу, виявити слабкі місця і посилити систему цивільного захисту області. Тому закликаю до комунікації та максимального сприяння в роботі комісії», — зазначив Андрій Годик.
Упродовж десяти днів, із 20 по 29 жовтня, комісія оцінюватиме, як органи виконавчої влади та місцевого самоврядування Львівщини дотримуються вимог законодавства у сфері цивільного захисту.
«Торік, за результатами комплексної перевірки, область отримала позитивну оцінку. Проте, зрозуміло, що є ще багато питань з усунення тих зауважень, які були недопрацьовані у сфері цивільного захисту. Для цього і працюємо цей тиждень, щоб спільно вдосконалювати, підвищувати вимоги та рівень безпеки на території Львівської області. Комісія працюватиме в 4 районах області та деяких територіальних громадах. Зазначена перевірка передбачена рішенням Уряду, адже одним з найактуальніших питань сьогодні є захист цивільного населення та критичної інфраструктури. Заохочую до активного спілкування з представниками ДСНС, адже законодавство змінюється, багато нового, важливо розуміти та бачити проблематику, чи необхідність змін підзаконних актів тощо», — розповів голова комісії-заступник голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій Володимир Демчук.
Перевірка охопить Львівську обласну військову адміністрацію, районні військові адміністрації — Львівську, Стрийську, Дрогобицьку, Яворівську — а також відповідні територіальні громади. Оцінюватимуть роботу комісій з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, штабів з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, спеціалізованих служб, аварійно-рятувальних формувань, а також підрозділів місцевої та добровільної пожежної охорони.
Також у деяких громадах області відпрацьовуватимуть практичні дії з ліквідації можливих надзвичайних ситуацій.
Директор департаменту з питань цивільного захисту Львівської ОДА Ігор Туз додав, що результати перевірки допоможуть підвищити ефективність реагування на потенційні загрози.
«Ми щодня працюємо над тим, щоб жителі Львівщини були максимально захищені. Перевірка — це частина системної роботи, яка дозволяє побачити, наскільки кожна громада готова до дій у разі небезпеки, і що потрібно вдосконалити», — наголосив Ігор Туз.
Підсумки роботи комісії підб’ють наприкінці жовтня під час підсумкової наради за участю представників ДСНС України та керівництва області.