Тарифна війна між перевізниками і користувачами громадського транспорту закінчилась «технічним програшем» останніх. Платити або ходити пішки?
Влада міста взяла до уваги економічні обґрунтування від перевізників (як комунальних так і приватних) і підготувала проєкт рішення виконкому ЛМР і регуляторний акт щодо коригування тарифу на проїзд в громадському транспорті.
Про це повідомили в пресслужбі Львівської міської ради з посиланням на управління транспорту.
Як зазначив начальник управління транспорту ЛМР Орест Олеськів, минулої п’ятниці відбулось обговорення тарифу.
«Економічно обґрунтований тариф, на думку перевізників, має становити 14 грн. Однак, зважаючи на думку і фінансові можливості мешканців, мерія пропонує 10 грн на проїзд у автобусах, 10 грн на проїзд в електротранспорті, за умови купівлі квитка у водія, або 9 грн при купівлі квитка в кіосках, та 8 грн 50 коп при купівлі через електронні сервіси», – йдеться у повідомленні.
Від 8 грн 50 коп. до 10 гривень в залежності від місця покупки квитка – таким чином мерія надала можливість зменшити витрати користувачів громадського транспорту.
«Минулої п’ятниці відбулися публічні обговорення пропозицій перевізників щодо коригування тарифу на проїзд у громадському транспорті. Ми заслухали перевізників і мешканців, які долучилися до обговорення через Zoom. На основі почутої думки громади і позиції приватних перевізників намагалися знайти компромісне рішення. Отож, пропонуємо 10 грн на проїзд у автобусах, а в електротранспорті 10 грн, якщо купити квиток у водія, 9 грн при купівлі квитка в кіоску, та 8 грн 50 коп при купівлі квитка через електронні сервіси — QR-коди Приват24, SMS, Bluetooth, або термінали самообслуговування IBOX та EasyPay.
Відповідно ми підготували проект рішення виконавчого комітету і регуляторний акт на коригування тарифу на проїзд в громадському транспорті. Ці рішення вже розміщені на сайті міської ради. Впродовж 30 днів люди зможуть їх аналізувати і давати свої пропозиції.
Після висновку публічних консультацій, рішення буде скероване в Антимонопольний комітет для того, щоб він дав свої висновки. І лише коли будемо мати висновки Антимонопольного комітету, зможемо цей проект рішення виносити на розгляд виконавчого комітету. Відповідно, зміна тарифу може відбутися не швидше як через місяць», – розповів Орест Олеськів, начальник управління транспорту ЛМР.
Нагадаємо, в соціальних мережах почалось обговорення не лише неприпустимості такого значного підвищення тарифу, а і примічені ситуації, які разюче впливають на унеможливлення підняття ціни на проїзд у будь-якому громадському транспорті.
Комунальний транспорт Львова далеко не завжди відповідає взірцевим нормам перевезення. У Львові скаржаться на водія, який не дав решту пасажирці з 50 гривень та на додачу «посипав» ненормативною лексикою.