додому Львів Львівське сміття знову дошкуляє українцям (ВІДЕО)

Львівське сміття знову дошкуляє українцям (ВІДЕО)

828

Неподалік Коваля, що на Житомирщині, місцеві мешканці проти аби на їх полігон звозили відходи зі Львова.

«Сміттєзвалище вже вичерпало свій ресурс, а проблему у Львові з утилізацією непотребу за 5 років можна було б вже і вирішити», – обурюються люди.

Траса Київ-Коваль заблокована. Мешканці села Грозино вимагають не везти сміття зі Львова на полігон побутових відходів розташований неподалік.

«Як починають вести по 30 машин і згрібати тракторами – немає чим потім дихати. А вода через це перетворюється в кисіль. Якщо день постоїть внизу осад як кисіль», – розповідає жителька села Грозино Галина Романюк.

Місцеві сумніваються, що львівське сміття доправляють на звалище законно.

«З 1973 року почав існувати полігон (ред., поблизу села Грозино, Житомирської області). Йому вже майже 50 років. Нехай шукають нове місце. Нам обіцяли, що полігон будуть закривати», – зазначає місцева жителька Ліна Боднар.

За словами місцевих жителів, у сміттєвозів були львівські номери. Машини зі сміттям приблизно 4 роки возять відходи по полігону поблизу села Грозино. Місцеві мешканці просять припинити возити непотреб на їх полігон, проте їх не чують.

«Вони прибирають своє місто і везуть цей бруд та інфекцію до нас», – обурюються місцеві.

Львівське сміття стало відомим на всю країну після трагедії на Грибовицькому сміттєзвалищі влітку 2016 року. Тоді загинуло 3 рятувальників. Після трагедії полігон закрили, а Львів «потонув» у відходах. Лише за день сміття набиралось по 600 тон.

В місті цим питанням мав би займатися мер Львова Андрій Садовий. Але перед кожними виборами він обіцяв вирішити проблему, проте це лишалось тільки словами.
«Насправді це є велике відмивання грошей і намагання не віддати так званий «сміттєвий бізнес». Нагадаю, що майже 50 великих підприємств світу, не лише України, а і всього світу зверталися до міського голови з пропозицією побудувати сміттєпереробну лінію, сміттєспалювальну установку, завод, тощо. Всім було відмовлено», – зазначає політик Руслан Кошулинський.

З того часу львівське сміття почало розповсюджуватися по всій Україні. Фури з відходами з’являлися чи не в усіх регіонах, та дісталися навіть Донбасу. Інколи сміття вивантажували не на полігонах, а у полях просто неба. Зараз, як і 5 років тому, проблема зі сміттям так і не вирішена.

Влада Львова спромоглася лише виділити ділянку землі за 4 кілометри від центру міста, через що наразилася на колосальний громадський супротив.